Karadeniz Pet

Kuşum normal mi?

• Konbuyu başlatan Fırat Dağlar
  • Başlangıç tarihi
F

Fırat Dağlar

Guest
Arkadaşlar kuşu alalı 6 gün oldu. ilk gün çıtı çıkmadı sonraları açıldı. Şimdi de balkona koydum kuş sesleri duyunca ötüyor. Benim ilgimi çeken kuşumun yaptıkları. Ayaklarıyla kafesin tellerine tutunuyor ve başını ayaklarının arasından geçiyor. Bir kaç fotoğraf:

onun haricinde bi sıkıntısı yok mamasını yiyor suyunu içiyor bi tane muhabbet kuşu krakeri aldım onu kemiriyor. Acaba kuşumda bir sorun var mı?:rolleyes:

normal bi kuş işte amuda kalkıyo diye farklı olacak değil ya bizimkilerde tünekte ters asılı kalıyo :)

çok normal aynılarını benim kuşum da yapıyor şımarıyor kereta

Kuşu kafesin içinde tutman yanlış.Günün 18 Saati Dışarıda Tutuyoruz.Yabani kuşlardan daha iyi uçuyodur.Ayrıca çok sağlıklı ve hareketli.Bu şekilde hayvanın yağlanmasına ve uçuş yeteneğini kaybetmesine sebep olabilirsiniz.

Diger arkadaslarında dedigi gibi normal bence de çünkü bende de vardı aynısından ama kactı :( o hareketi sadece dişiler yapabiliyomus yanlıs bilmiyorsam. Melih arkadasında dedigi gibi herhangi bir sebep yoksa bence çoğu zaman kafesinin dışında kalsın.kafes kapısı açık kalsın zaten acıkınca kendi girip yiyor yada suyunu iciyor benim çok tecrübem yok ama aynı kuştan bende de vardı ama kaçtı maalesef :(

Kuşu kafesin içinde tutman yanlış.Günün 18 Saati Dışarıda Tutuyoruz.Yabani kuşlardan daha iyi uçuyodur.Ayrıca çok sağlıklı ve hareketli.Bu şekilde hayvanın yağlanmasına ve uçuş yeteneğini kaybetmesine sebep olabilirsiniz.
Arkadaşlar ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu dışarıya çıkarma fikrini uygulayacağım da kuşu aldıgım adam bana 1 ay kafesinde tut sonra salarsın istersen dedi. Mavi(kuşumun adı) daha 10-12 gündür bu evde. Salmam doğru olur mu eğer olursa şimdi pc başındayken odamda salarım kapıyı pencereyi kapayıp uçsun :)

Geri