petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum ölecek mi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve haydarmasal tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. haydarmasal

haydarmasal New Member

Beğenileri:
    0
    aradaşlar prensesim hiçbişey yemiyor hareket etmiyot sadece derin derin nefesalıp veriyor. veterinere götürdüm. ilac verdı suyuna damlat dedi ama sudan içmiyor ki ne yapcam

2. blade17xxx

blade17xxx New Member

Beğenileri:
    0
    sudan icmiyorsa mecbur azina damlatmaniz gerekiyor.ben solunum yollari icin baytril 2.5 kullandim.5gun boyunca gunde agzina 2 damla kullanmak suretiyle.ama en guclu antibiyotiklerden biridir cok dikkat etmeniz gerekir.ben kusumda kullandim olumlu sonuc aldim fakat veteriner tavsiyesiyle kullanirsaniz daha iyi olur.gecmis olsun.

LG-D855 cihazımdan gönderildi

#2 blade17xxx, 11 Nisan 2015
    Son düzenleme: 12 Nisan 2015
  3. mehmet çetin

mehmet çetin Active Member

Beğenileri:
    27
    geçmiş olsun.inşallah en kısa zamanda düzelir.

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    İlacı vererinerin verdiği ölçüde ağzına damlat çok geçmiş olsun

5. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Baytril falan önermeyin kuşlara. Ne kadar tehlikeli bir ilaç olduğundan haberiniz var mı? Ölmeyecek kuşu öldürürsünüz.

Veteriner hangi ilacı verdi? Suyuna damlatmayla iyileşmez. Ağızdan vermelisiniz.

6. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kendi kafaniza neden böyle bilinçsizce ilaç söylüyorsunuz baytril birçok kişi tarafindan önerilmiyor çok riskli bi ilaç
    Sizin yüzünüzden kuş ölse nasil vicdaniniz rahat edecek
    Bilmeden kimse ilaç söylemesin uyarmaktan bıktık şu sitede

Maşallah burda herkes birbirinden iyi doktor !

7. haydarmasal

haydarmasal New Member

Beğenileri:
    0
    Veterinerin ne verdiğinin ismi yazmıyor. Beyaz bi toz ile bi şişede ilac verdi kırmızı renk. Kuzucum inim inim inliyo şu an

8. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Keşke sorsaydınız adını. Madem o ilacı verdi. Bir yem kadar bir miktarı sulandırarak ağızdan verin. Yem yemiyorsa da şırıngayla beslemelisiniz. Pirinç unu, mısır unu ve irmikten lapa yapıp verin. En iyisi aslında yavru kuşlar için elle besleme maması satın almanız. İnşaallah iyileşir kuşunuz.

9. haydarmasal

haydarmasal New Member

Beğenileri:
    0
    Şuan çok halsiz ne yapmalıyım arkadaşlar. Pcyi actım kuran dinletiyorum bu daha da yorar mı onu karanlıkta mı dursun ışıkta mı :(

10. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bu saatte uyusun tabiki. Kursağı dolu değilse dediğimi yapın doluysa ellemeyin.

11. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yarin veterinere durum bilgisi de vermelisiniz bir de ilacin ismini sorun
    Suyuna katmak degil önemli olan kuşun ilaci içmesi
    Şiringayla vermek lazim tabi genzine falan kaçirmadan ufak ufak vereceksiniz

12. haydarmasal

haydarmasal New Member

Beğenileri:
    0
    Yem yedi biraz gündüz su da içti ilacı suya karıştır dedi ama dediğim gibi şimdi çok inliyor

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    biraz suya karıştırın ilacı ve ağzına damlatın bence

14. blade17xxx

blade17xxx New Member

Beğenileri:
    0
    Baytril oneririm fakat dikkat edin cok guclu antibiyotiktir dedim ve ekledim veteriner tavsiyesiyle kullanirsaniz daha iyi olur diye.sanirim siz baytril oneririm yazisina odaklanmissiniz sadece ve eger arkadasin dedigi gibiyse hastalik eninde sonunda baytril cozecek.450 tl toplam veteriner ve ilac parasi verdim cozemedi solunum yollari hastaligini 35 tl lik baytril yeniden dogmus gibi yapti.tecrube ettigimiz seyleri oneriyor veteriner tavsiyesi disinda uygulamanin dogru olmadiginida soyluyorum zaten.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:00 -->-> Daha önceki mesaj 22:58 --

Bilmeden ilac soyledigimi de nereden cikardiniz? Diger yorumumu okursaniz aciklayici olur sanirim sizin icinde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:04 -->-> Daha önceki mesaj 23:00 --

Beyaz toz buyuk ihtimal azitrodur.banada ilk onu verdi veteriner.5 gun denedim biraz toparladi sonra gene ayni olmustu sizinki komple toparlar insallah

15. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bu ilacı kuşu görmeden sadece forum aracılığıyla önermek doğru mu peki? Çok güçlü aman dikkatli olun diyince içiniz rahatlıyormu? Kuş görmeden bu ilacı sadece tecrübenize dayanarak önermeniz son derece hatalı bi davranış. Her hastalığın farklı bir ilacı var. Benzer semptomları gösteren çok çeşitli hastalıklar var ve hepsinde baytril kullanılmıyor maalesef.
    Ayrıca ben beyaz renkte toz ilaçlar gördüm ama hiçbirinin adı azitro değildi.

16. blade17xxx

blade17xxx New Member

Beğenileri:
    0
    Demekki azitroyu gormemissiniz. Diger konuda sizin dusuncelerinizle ayni oranda dusunmedigim icin katilmiyorum sadece benim konumdaki gibi hassasiyetinize tesekkur ediyorum fakat derin derin nefes alma kabarik bir kosede durup yem yememe su icmeme olayinda ben bahsettigim gibi basarili oldum onu paylastim.

17. haydarmasal

haydarmasal New Member

Beğenileri:
    0
    Dün veterinere gittik bi sonuç alamadım sabaha kadar inledi prensesim. Şimdi bir de kuşcuya gitcez. Bu arada kakası her Zamankinden siyah sanki bu bir hastalığın belirtisi midir

18. blade17xxx

blade17xxx New Member

Beğenileri:
    0
    Diskisinin ve kusun fotosunu veya videosunu yukleyebilirmisiniz? Tecrubeli abilerimiz ablalarimiz gorsel olursa daha isabetli yorum yapabilirler

19. haydarmasal

haydarmasal New Member

Beğenileri:
    0
    Video cektim ama nasıl yüklücem bilemedim

20. blade17xxx

blade17xxx New Member

Beğenileri:
    0
    Youtube yukle burdan link paylas