Karadeniz Pet

Kuşum Ölüyor ..

• Konbuyu başlatan Sinan Şimşek
  • Başlangıç tarihi
S

Sinan Şimşek

Guest
Merhaba arkadaşlar , kuş aldığımızdan beri hasta burnu akıyordu. İlaçlarını aldık falan köye giderken onuda götürdük , 5 ay falan oldu kuşu alalı. Kuş köyden döndüğümüzde düzelmişti 45-50 gün önce. Yine burnu akmaya başladı , ondan sonra 2 gün önce kuşun kafası 60 derece sola döndü. Hep öyle duruyor çeviremiyordu kafasını. Dün hep kötüleşti. Şimdi kafesin altına inmiş yatıyor kafası komple yerde. Hiç kafasını doğrultamıyor. 150-180 derece dönmüş neredeyse kafası.

Ölü gibi yatıyor yerde , hareket edemiyor. Yem yiyemiyor bu durumda , suda içemiyor. Dayanamadım salona koydum.

Belki de saatler kaldı ölmesine , yapabileceğimiz bir şey var mı ? Galiba felç vurdu boynuna.

geçmiş olsun o kuş gidici salın bari son kez dışarsını görsün :(

elinizde tutun ben öyle yapmıştım sonra elimde kafasını geriye yatırdı titredi biraz ve öldü ah sarıkızım ah :'(

elinizde tutun ben öyle yapmıştım sonra elimde kafasını geriye yatırdı titredi biraz ve öldü ah sarıkızım ah :'(

Daha kuş almayacağım vallaha , belkide ölmüştür şuan gidemiyorum bakmaya :( 2 Kuşumuz vardı çok sağlam çift. Konuşmuyorlar diye onları verip sadece bunu aldık para verip alma olmadan. 1 yaşında vardı onlar :(

çift kuşlar konuşmazki zaten tüh ya öldümü etkiliyor insanı benim erkek 1 gün susmuştu hiç konuşmamıştı salmıştım onuda gelmişti yanına dişi elimdeydi oda kondu elime kaşıdı kaşıdı kafasını kalksın diye ses olmayınca üzgün üzgün durdu öyle ağlayacaktım nerdeyse :(

çift kuşlar konuşmazki zaten tüh ya öldümü etkiliyor insanı benim erkek 1 gün susmuştu hiç konuşmamıştı salmıştım onuda gelmişti yanına dişi elimdeydi oda kondu elime kaşıdı kaşıdı kafasını kalksın diye ses olmayınca üzgün üzgün durdu öyle ağlayacaktım nerdeyse :(

Aynen , bakalım kesin ölecek :(

salla baş olmuş kuş galiba damlatsada fayda etmez ama denemekten zarar olmaz

Kardeş son çare evde vitamin varsa azına direk damlat ama fayda edeceğini sanmıyorum varsa C vitamini damlat :(

Ciyak Ciyak bağırıyor elleyince. Yerde ölü gibi yatıyor , üfledim belki ürperir diye üfleyince öttü kafasını az kaldırdı pat diye vurdu kafasını yere. Daha çaresi yok gibi.

benim limon da öyle oldu kanatlarını açıp kafasını arkaya götürüyordu 1 saat sonra elimde öldü

kardesm bnm ksumda sallabasdı gecen yıl kurtardım. ama ilerlediyse cok fayda etmez. eline alıp masaj yap, kalamar vitamin ve maydanoz yedir. kanı cıvıtması için.

Cok gec kalmissiniz zamaninda veterinere goturmeniz veya ilac vermen gerekirdi

Arkadaşlar , kuş ölmüş bulunuyor. 1 Saat önce zaten kıvranıyordu. Burdaki veterinerler anlamıyor mubişlerden. Biz büyükbaştan anlıyoruz demişti geçende veterinerin biri.

Sallabaş gibi görünüyor, eğer kuşu kaybederseniz kafesi ve kuşun değdiği yerleri çok çok çok çok iyi temizlemelisiniz. Çünkü bu hastalığın tedavisi yoktur ve çok kolay bulaşır, başka kuşlara kıyafetinizle bile taşıyabilirsiniz virüsü. Eğer bu kuştan sonra bir kuş beslemek isterseniz ve durumunuz el veriyorsa kafesini yakmanızı tavsiye ederim. Kuşla ilgili neye dokunursanuz dokunun(hep durduğu koltuk, yastık, avize...) ellerinizi ve kıyafetlerinizi dezenfekte etmediyseniz kuşu olan insanlarla, kuşlarla fiziksel temastan kaçının. Bir kişiyle tokalaşmanız koca kümesleri yok edebilir. Dilerim iyileşir ama durum çok ciddi anladığım kadarıyla üzülmeyin. Aldığım bir bilgiye göre bu hastalığın bulunduğu kümesler ve petshoplar ihbar edildikleri takdirde tüm kuşlar yakılarak itlaf ediliyor ve sonra kireçlenip gömülüyormuş. Ve tekrar kuş almak istiyorsanız aynı petshoğtan almayın. Virüslü kuişlar belki oradayken sorun yaratmıyordur ama satıldıktan spnra işin için yer değiştirme-stres faktörü girince bünye düşüyor ve hastalık kaçınılmaz oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:15 -->-> Daha önceki mesaj 00:13 --

Arkadaşlar , kuş ölmüş bulunuyor. 1 Saat önce zaten kıvranıyordu. Burdaki veterinerler anlamıyor mubişlerden. Biz büyükbaştan anlıyoruz demişti geçende veterinerin biri.

Başınız sağolsun, kusura bakmayın yeni gördüm,eğer sallabaş olduysa tedavisi henüz mümkün değil, veteriner zaten çare bulamazdı. Tekrar başınız sağolsun.

Geri