Karadeniz Pet

kuşum ölüyor

Erol çatar

Yeni Üye
arkadaşlar yıllardır kuş beslerim. ilk defa başıma böyle birşey geliyor . üretici bir abimizden 25 günlük kuş aldım . annesi yuvadan atmıştı. kuş rahat yem kiriyordu. kuşu eve getirdim. diğer kuşlardan ayrı kafese koydum . dal dari yem hepsini ayarlayip 1 geceligine yaylaya gittim. geldiğimde poposu dışkı ya bulanmisdi. ve kafesin dibine cökmüş halsiz yatiyordu suyuna çok az miktarda baytril karıştırdım. ve ağızdan şırınga ile su icirdim. durumu kotülesmeye devam etti. sonra agizdan baytril damlattim. ve İspanyol ürünü aminoasit li hipraminchock vitamin ı mamaya karistirdim. mamayı yedi azda olsa . halen yeme yanasmiyor kafesin dibinde cökmüş vaziyette . avidare gibi saçma ishal ilaçları yüzünden çok kuş kaybettim . veteriner yakın arkadaşım à götürdüm zaten kuslardan anlayan yok alanyada. oda baytril é devam et dedi . ama kuş daha kötü ve ölmek üzere işin içinden çıkamadım
c56e30a2964c6a1cf82f74e13c55efdd.jpg
79634a1c61593de03a5bdea051226248.jpg
24663864f7f2c7d33c8a09eb6bbb4439.jpg

arkadaşlar kuşu kurtardım . ama nasıl uğrasdim. kuşa sürekli saat başı ağızdan vitaminli mama içirdim şırınga ile . internette bir makale okudum . faydasını çok gördüm türkiyede hem anti bakteriyel hem anti fungal antibiyotik olmadığını söylüyordu . yani kuşumda mantar türü mikrop veya bakteriyel veya virüs de olabilirdi . bende şırınga ile ağızdan neoteramisin baytril ve hipraminchok karistirip şırınga ile içirdim dozaji çok iyi ayarlamak lazım . mama yapıp mamaya ilaç karıştırdım. kafesinde 24 saat halojen ampul yakdim. yere çöküp can cekisen kuşum sonunda toparladı dışkısı halen siyah çamur gibi ama canlandı artık .

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
arkadaşlar yıllardır kuş beslerim. ilk defa başıma böyle birşey geliyor . üretici bir abimizden 25 günlük kuş aldım . annesi yuvadan atmıştı. kuş rahat yem kiriyordu. kuşu eve getirdim. diğer kuşlardan ayrı kafese koydum . dal dari yem hepsini ayarlayip 1 geceligine yaylaya gittim. geldiğimde poposu dışkı ya bulanmisdi. ve kafesin dibine cökmüş halsiz yatiyordu suyuna çok az miktarda baytril karıştırdım. ve ağızdan şırınga ile su icirdim. durumu kotülesmeye devam etti. sonra agizdan baytril damlattim. ve İspanyol ürünü aminoasit li hipraminchock vitamin ı mamaya karistirdim. mamayı yedi azda olsa . halen yeme yanasmiyor kafesin dibinde cökmüş vaziyette . avidare gibi saçma ishal ilaçları yüzünden çok kuş kaybettim . veteriner yakın arkadaşım à götürdüm zaten kuslardan anlayan yok alanyada. oda baytril é devam et dedi . ama kuş daha kötü ve ölmek üzere işin içinden çıkamadım
c56e30a2964c6a1cf82f74e13c55efdd.jpg
79634a1c61593de03a5bdea051226248.jpg
24663864f7f2c7d33c8a09eb6bbb4439.jpg

Geçmiş olsun..Benim pek bi bilgim yok hani ne yapılabilir.. Zaten elinizden geldiği kadar bişeyler yapmışsınız ama inşallah bilenler cevap yazar.. Söylediğiniz bir konuda size hak veriyorum cidden.. Hani şu kuşçularda satılan, oldukça iyi bir ishal ilacı olduğu söylenen fakat faydasından benim de bir ara son derece şüpheye düştüğüm AVİDİARE... hangi kuşta denediysek iyi bir sonuç göremedik yani, eğer burada bu ilacı satan üreticiler kuşcular falan varsa kusura bakmayın ama bizim kuşa da faydası olmayıp ölmüştü,diğer kuşlarımda da iyi sonuçlar alamamıştık..

avidare avisol gibi ilaç ve vitaminler maalesef pazarlama taktiği . kuşlarınıza ekmek kırığı patates gibi besinler ishale sebeple olan é coli Salmonella gibi bakterileri öldürmüyor. ben neoteramisin. ve baytril kullanıyorum. üşütmüsse teramisin. ağır ishalse baytril . bunların haricinde fayda görmedim. ilk defa bu kusumda ise yaramadı . ishali çok ağır şırınga ile 2 saate bir mama enjekte ediyorum ağzından . resmen ölmesini bekliyoruz . caresiz

:( Kuşunuz rahat bir yerde olsun, bence tünekleri falan da çıkarabilirsiniz yukarı çıkmaya çalışmasın.. suyunu taban tarafa yakınlaştırabilirsiniz, dal darı da var önünde inşallah iyi olur ama bilmiyorum.. gerçekten zor oluyor,bizim de böyle başımıza gelmişti ne yaptıysak fayda etmedi :( kuşu çok rahatsız etmemek gerekiyor sanırım bu kadar kötüleştiğinde, profesyonel bakıcılar varsa inşallah cevap gelir yani şırınga ile mama enjekte etmek iyi midir yoksa kendi haline mi bırakılmalıdır bu durumdaki bir kuş.. kendi haline bırakmaktan kastım da suyunu darıyı önüne koyup mama enjekte etmemek gibi.. tabana çok az yem de serpebilirsiniz bu arada .. üzüldüm gerçekten, geçmiş olsun :(

Kuşun iyi olmasına çok sevindim:) tekrar geçmiş olsun :)

oldu pikican

bugün 2 kusumda öldü maalesef

kardeş başın sağolsun da. burda oyalanacağına veteriner bulamadın mı ?

yazıları iyi okudunmu anilcan nail

kuşum oldu Die bir başlık daha var orda anlattim olan biteni

Geri