Karadeniz Pet

Kuşum Sorunlu Cıktı

• Konbuyu başlatan erdemcan
  • Başlangıç tarihi
E

erdemcan

Guest
3 aylik bir kuşum var yaklaşık 1 ila 1 buçuk ay bizde ve hala ilk günkü gibi korkak elden çok korkuyor sadece yem verirken yiyeceği yemi zor yere koyuyoruz elimize cikip yiyor tereddüt etsede

Sorunum şu ben bu kuşu değiştirmeyi çok düşündüm ama son bir kez daha eğitmek için ugrasacagim sizce nasil bir eğitim tarzi kullanmaliyim lütfen tecrubenize dayanarak bir kaç cümle yazarsaniz sevinirim

Imzamdaki videolarima bakin

İmzandaki videolarda baktim fakat benim için yararli bir konu bulamadim yavru kuşu eğitmek çok kolaydır zaten video yapmaya bile gerek düşünmüyorum

Benim kuşum 4 aylik ve bu zamana kadar çoğu insandan korkmuş urkmus şuan bize aisamiyor bu durumu atlatmasi için yardimci olacaklar lütfen yazsin sendeki videolar benim isime yaramaz

İmzandaki videolarda baktim fakat benim için yararli bir konu bulamadim yavru kuşu eğitmek çok kolaydır zaten video yapmaya bile gerek düşünmüyorum

Benim kuşum 4 aylik ve bu zamana kadar çoğu insandan korkmuş urkmus şuan bize aisamiyor bu durumu atlatmasi için yardimci olacaklar lütfen yazsin sendeki videolar benim isime yaramaz

Evet yavru egitmek cok kolay . 3 aylık kuşu aldıgınızda önce 1 hafta serbest bırakıp kafesin içinde kendi halinde sıkılmasını saglıcaktınız. daha sonra yemligini söküp 4 5 saat kuş açıkmaya basladıkdan sonra kafesin içine elinizi sokarak avucunuzdan yem yedirecektiniz .Daha sonra sürekli kafesin icine elinizi soktugunuzda o zaten elinize konacaktır hemen yavasca dısarı ya cıkarıp dısarda yem yedırmeye devam edeceksınız ve sonuc 1 hafta ıcınde elınıze alısmıs olacaktır.

Kuşu zaten aldıktan 1 1 buçuk hafta kafese ve ortama alismasi için bekledik en sonunda alistiktan sonra 1 hafta disaridan elimizi gösterip kusun elden korkulcak birşey olmadigini inandırmaya calisdik ise yaramadi karsilikli sohbet ettik ise yaramadi kafesten elimize alip 3-4 gün boyunca oksadik sevdik ise yaramadı birde bunu deneyelim bakalim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:43 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Kuşu ac birakip tunekleri cikarip avcuma yem katiyorum az tereddüt ve kacişdan sonra elime cikip yemeği avcumda yiyor doydukdan sonra uccup taşligina konuyor sonra geri gelmiyor ve elimden korkmaya devam ediyor doğru yoldami ilerliyorum ?

Kafese elinizi sokun. Ilk once elinizden korkmamasini daha sonra elinizde kalmasini saglayin. Parmaginizi gogsune dokundurun ki elinize ciksin.

Geri