Karadeniz Pet

Kuşum üç aydır hasta :(

Senalı

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar. Gerçekten çok çaresiz durumdayım. Öğretmenim ve işime odaklanamıyorum kuşumun durumundan dolayı. Her akşamımı kuşumun başında ağlayarak geçiriyorum. Bulunduğum şehirde kuştan iyi anlayan kimseyi bulamadım. Muhabbet kuşum 5 aylık erkek jumbo. Veterinerler her gittiğimde antibiyotik verdiler. İyileşmeyince facebook da kuşlardan anlayan bir grup bulup oraya sordum. Onlar da bana bir tedavi tablosu gönderdiler. Bir sürü ilaç alıp harfi harfine uyguladım tabloyu. Ama kuşumda bi değişme yine yok. Şimdide aynı tedaviyi tekrarlayın dediler ama o kadar ilaçı tekrar verdiğimde zararı olur gibi geliyo. Kuşum cok nadir ötüyo ve çok zorlanarak uçuyo. Hatta zorladığımda etrafa çarpıyo. Kabarıp hep uyuyo. Çok güçsü ve halsiz. Kakasının beyaz kısmını genellikle sulu yapıyo. Yeşil kısmı olmadan. Normal kakasi da oluyo. Sürekli degisiyo dışkısı. Ama o beyaz kısım sarı. Tedavinin son günlerinde kuşumun baş ve kanat titremeleri başladı. Aslında korku sıçraması gibi. Özellikle akşamlari yapıyo. Çok korkuyorum öğle yaptığında :( Eğer yardımcı olursaniz gerçekten çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• CE8F5725-E7C9-493E-A0FA-5DD415D67790.jpeg
    CE8F5725-E7C9-493E-A0FA-5DD415D67790.jpeg
    625.3 KB · Görüntüleme: 21
  • 2CFC10B4-710E-4888-B05C-1D922C6BBD8E.jpeg
    2CFC10B4-710E-4888-B05C-1D922C6BBD8E.jpeg
    356.4 KB · Görüntüleme: 9
  • 6C5815B3-8C12-4BD9-979D-5A5DD5B43444.jpeg
    6C5815B3-8C12-4BD9-979D-5A5DD5B43444.jpeg
    845.4 KB · Görüntüleme: 23
Durumunuz müsaitse İzmire tahlil için yollayabilirsiniz dışkıları. Fakat bu uzun sürecektir, size önce acil bir tedavi lazım. Dışkıları epey kötü. Şimdiye kadar kullandığınız ilaçları, dozlarını ve ne kadar kullandığınızı belirtin.

İzmir'de bir laboratuvar test yapıyormuş, @Soru sormaya geldim arkadaşın dediği gibi, oraya kesinlikle gönderin. Sindirim sisteminde problem var gibi, swap testinden çıkan sonuca göre antibiyotiğe başlarsınız. İştahı nasıl, kabarık mı?

Durumunuz müsaitse İzmire tahlil için yollayabilirsiniz dışkıları. Fakat bu uzun sürecektir, size önce acil bir tedavi lazım. Dışkıları epey kötü. Şimdiye kadar kullandığınız ilaçları, dozlarını ve ne kadar kullandığınızı belirtin.

Ekli dosyalar

• 300DE4CC-25A9-45C3-8E5C-AB0154810BD5.jpeg
    300DE4CC-25A9-45C3-8E5C-AB0154810BD5.jpeg
    406.8 KB · Görüntüleme: 24
  • C6D2C1F6-4119-4725-BA86-F1D13AD5928F.jpeg
    C6D2C1F6-4119-4725-BA86-F1D13AD5928F.jpeg
    226.4 KB · Görüntüleme: 29
Hepsinden birer ml bi su bardagina koyup tablodaki gunlerde verdim. Her sabah yeniledim. Yarin son gun batikon var ama onu verip vermemekte tereddut ettim.

Probiyotik maflor kullandim. Bi su bardagina 2 pirinc tanesi buyuklugunde koydum

Trichomoniasis için yazılmış şu linkleri okuyabilir misiniz?

Bu belirtiler var mı? Ki hastalık eğer trichomoniasis ise antibiyotik kullanmak gerek benim anladığım kadarıyla, size neden antifungal önermişler bilemedim.

Benim annem de öğretmen, bir ara hesap etmiştim ders başına 50-55 TL kazanılıyor :)
4 ders saati paranızla antibiyogram dahil dışkı tahlili yaptırabilirsiniz. Kargo yollayabiliyorsunuz. Hatta alacak yer bulursanız kursaktan swap örneği de gönderebiliyormuşsunuz.
ÖZM Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarı ile görüşün.

Benim annem de öğretmen, bir ara hesap etmiştim ders başına 50-55 TL kazanılıyor :)
4 ders saati paranızla antibiyogram dahil dışkı tahlili yaptırabilirsiniz. Kargo yollayabiliyorsunuz. Hatta alacak yer bulursanız kursaktan swap örneği de gönderebiliyormuşsunuz.
ÖZM Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarı ile görüşün.
Tum maasimi bile harcayabilirim yeterki kusum iyi olsun :( tamam dediginiz yeri arastirip tahlil icin gondermeye calisayim. Ama tahlil sonucuna kadat kusum daha da kotu olursa suan ne yapabilirim kusum icin

Trichomoniasis için yazılmış şu linkleri okuyabilir misiniz?

Bu belirtiler var mı? Ki hastalık eğer trichomoniasis ise antibiyotik kullanmak gerek benim anladığım kadarıyla, size neden antifungal önermişler bilemedim.
Ilk linktekilerin cogu var gibi. Kusma yok agiz acine bakamadigim icin icinde yara vs var mi bilmiyorum. Onun harici diger belirtiler var.

Eğer hastalık bu ise flagyl temin edip başlayın. Fakat @Recai SULAMİS nin bakması daha iyi olacaktır. Yarına kadar dönüş yapmazsa flagyl başlayabilirsiniz. Gerçi gittiğiniz veterinerler de ilaç verdi demiştiniz. Neler verdiler?

Eğer hastalık bu ise flagyl temin edip başlayın. Fakat @Recai SULAMİS nin bakması daha iyi olacaktır. Yarına kadar dönüş yapmazsa flagyl başlayabilirsiniz. Gerçi gittiğiniz veterinerler de ilaç verdi demiştiniz. Neler verdiler?
2,3 ay önce veteriner antibiyotik vermişti bi şırınganın içinde. O zaman bitmişti o. Sonrasında face deki grubun dediği ilaç listesini kullandım. Yukarıya resmini atmıştım. Mikostatin, diafuryl, multivitamin, polgyl serum, maflor probiyotik.

Geri