Karadeniz Pet

Kuşuma çiftleşmez dediler ?

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest
Arkadaşlar bildiğiniz üzere 1 çift muhabbet kuşum var .

bir üreticiyle konuştum ve dediğine göre " dişinin ceresi kahverengi olmuş. kolay kolay bundan sonra kuluçkaya yatmaz. bunun iki nedeni var. erkek baskın değildir diğer neden dişi kuş ortamdan rahatsız olup kendi kendini sitrese sokmuştur. "

görüşlerinizi bekliyorum varmı böyle bir durum ?

b85O3b.jpg

dj56pX.jpg

saçma benim dişi kuşum bunun anını cerede aynı kuş yavrularını büyütmeden yumurta yapıyor tekrar petshop çuya sorduysan onların çoğu birşey bilmez kuşlar gayet sağlıklı ve güzel

dostum belli olmaz.. her kuş çiftleşir yumurtlar yavruya bakar diye birşey yok

Ceresinin kahverengiye donmesi kizginliginin gostergesi zaten asil ozaman ciftlesir

erkek baskın değil aynı sorun bendede var erkeği kızıştırıcı tohum ver belki olur

ya alakası yok kahverengi olmuş kızışmış kuş çiftleşmez diye bişey yok nerden biliyor kuşmu söylemiş....

ya alakası yok kahverengi olmuş kızışmış kuş çiftleşmez diye bişey yok nerden biliyor kuşmu söylemiş....

:D ya daha iyisi bu adamın üretim çiftliği var

erkek baskın değil aynı sorun bendede var erkeği kızıştırıcı tohum ver belki olur

3 gün sonra vericem . yeni yerlerine 1 hafta önce aldım . hemen dayamayayım kukuyu dedim . bakalım gene aynısı olursa erkeği değiştiricem mecburen

dişiyi başka kafese al 1 hafta ayrı kalsınlar ama kafesler yan yana kalsın erkeğe ver kızıştırıyı erkek azınca dişiyi kafese salı ver

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

çok fazla kızıştırı tohum verirsen kuş yağlanır ve tüğleri dökülür çok az vermelisin

benim dişide böyle ama sanmıyorum çiftleşmiceklerini

dişinin aksine kahverengileşmesi yumurtlamaya hazur olduğunun göstergesidir,ama erkek buna hazırmı,dişi üzerinde baskınmı o zaman çiftleşme gerçekleşiyor yoksa tek taraflı kızışgınlık bir işe yaramıyor...

erkek baskın degılse ayır 1 hafta erkek kafesın kontrolunu elıne alsın sonra bırlestır ben oyle yaptım 2 tane yumurta aldım yarın 3 uncuyu beklıyorum

Daha önce buna benzer bir durum yaşadım, çok kızışmış olan erkeğime yine kendisi gibi hazır dişi aldım, eş tuttular çiftleştiler ama bir türlü yumurta alamadım...

erkek baskın degılse ayır 1 hafta erkek kafesın kontrolunu elıne alsın sonra bırlestır ben oyle yaptım 2 tane yumurta aldım yarın 3 uncuyu beklıyorum

Merhaba..

Aynı sorun bende de var. böyle çiftli kafesi bölmesiyle ortadan ayırsam olur mu ?

Arkadaşlar bildiğiniz üzere 1 çift muhabbet kuşum var .

bir üreticiyle konuştum ve dediğine göre " dişinin ceresi kahverengi olmuş. kolay kolay bundan sonra kuluçkaya yatmaz. bunun iki nedeni var. erkek baskın değildir diğer neden dişi kuş ortamdan rahatsız olup kendi kendini sitrese sokmuştur. "

görüşlerinizi bekliyorum varmı böyle bir durum ?

b85O3b.jpg

dj56pX.jpg

Öyle bir çiftleşirlerki buna sen bile şaşırırsın o üretici bir menfaat çıkarı vardırda öle demiştir. Ne alaka benim ki de aynı sen gibiydi ve şuan 2 yumurtası var 1.5 ay önce yanına erkek almıstım yemlerine nijeri koydum öle bi eşleşip çiftleştiler ki sorma :D suan meyveleri var 2 yumurta bugün 3 . cüsü gelecek yumurtanın 2 gün arayla yumurtluyor . SADECE SESSİZ ORTAM OLSUN ONLARA YETİYOR

Kuşların güzel çiftleşir kimsenin dedigine bakma bir menfaati olmasa sana öyle demezdi eminim

Denemek lazım 1 hafta daha sabredicem bakalım ne olucak , üstelik kamera da atıcam odaya bakalım :)

Üreticiler daha iyi bilirler, dişi uzun süre eşşiz ve kızışmış bekletildiğinde yanık diye tabir ettikleri bir durum ortaya çıkıyormuş, benim duyduğum bu, ne kadar doğru bilmiyorum...

bu da ona benzer bişey demeye çalıştı sanırım

Öyle bir çiftleşirlerki buna sen bile şaşırırsın o üretici bir menfaat çıkarı vardırda öle demiştir. Ne alaka benim ki de aynı sen gibiydi ve şuan 2 yumurtası var 1.5 ay önce yanına erkek almıstım yemlerine nijeri koydum öle bi eşleşip çiftleştiler ki sorma :D suan meyveleri var 2 yumurta bugün 3 . cüsü gelecek yumurtanın 2 gün arayla yumurtluyor . SADECE SESSİZ ORTAM OLSUN ONLARA YETİYOR

Kuşların güzel çiftleşir kimsenin dedigine bakma bir menfaati olmasa sana öyle demezdi eminim

:) galiba

Arkadaşlar merhaba,
Benimde bir konuda yardıma ihtiyacım var. Kuşlarım henüz 3 aylık. Komşudan almıştım. aynı eşin yavruları. Komşumuz pek anlamıyormuş ben dişi ve erkek çift istedim. bu kuşları verdi. acaba kuşlarımın hangisi dişi hangisi erkek ya da ikisi de aynı cins mi? bir de eger karşı cinsler ise ne zaman sonra yavru almak için yetişkin döneme girerler. bunun için ne yapmam gerekir. Teşekkür ederim
glA8V2.jpg
RyVkBj.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar merhaba,
Benimde bir konuda yardıma ihtiyacım var. Kuşlarım henüz 3 aylık. Komşudan almıştım. aynı eşin yavruları. Komşumuz pek anlamıyormuş ben dişi ve erkek çift istedim. bu kuşları verdi. acaba kuşlarımın hangisi dişi hangisi erkek ya da ikisi de aynı cins mi? bir de eger karşı cinsler ise ne zaman sonra yavru almak için yetişkin döneme girerler. bunun için ne yapmam gerekir. Teşekkür ederim
glA8V2.jpg
RyVkBj.jpg

alttaki yeşilli erkek sarı olan dişi

Arkadaşlar merhaba,
glA8V2.jpg
RyVkBj.jpg

Kardeş kuşları eşleştirme arkadaşım , git bir tanesini değiştir bir üreticiden veya petshoptan ama sakın kardeş kuşları eşleme...
ayrıca yeni konu açsan iyi olacak arkadaşın bu konusunu gaspetme .:)

Geri