petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşuma çiftleşmez dediler ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Özgür+ tarafından 20 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Özgür+
    Gizli

Özgür+ Guest

Arkadaşlar bildiğiniz üzere 1 çift muhabbet kuşum var .

bir üreticiyle konuştum ve dediğine göre " dişinin ceresi kahverengi olmuş. kolay kolay bundan sonra kuluçkaya yatmaz. bunun iki nedeni var. erkek baskın değildir diğer neden dişi kuş ortamdan rahatsız olup kendi kendini sitrese sokmuştur. "

görüşlerinizi bekliyorum varmı böyle bir durum ?

2. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    saçma benim dişi kuşum bunun anını cerede aynı kuş yavrularını büyütmeden yumurta yapıyor tekrar petshop çuya sorduysan onların çoğu birşey bilmez kuşlar gayet sağlıklı ve güzel

3. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    dostum belli olmaz.. her kuş çiftleşir yumurtlar yavruya bakar diye birşey yok

4. Yusuf ŞANLI
    Gizli

Ceresinin kahverengiye donmesi kizginliginin gostergesi zaten asil ozaman ciftlesir

5. sadullah dinç

sadullah dinç New Member

Beğenileri:
    0
    erkek baskın değil aynı sorun bendede var erkeği kızıştırıcı tohum ver belki olur

6. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    ya alakası yok kahverengi olmuş kızışmış kuş çiftleşmez diye bişey yok nerden biliyor kuşmu söylemiş....

7. Özgür+
    Gizli

Özgür+ Guest

:D ya daha iyisi bu adamın üretim çiftliği var

3 gün sonra vericem . yeni yerlerine 1 hafta önce aldım . hemen dayamayayım kukuyu dedim . bakalım gene aynısı olursa erkeği değiştiricem mecburen

8. sadullah dinç

sadullah dinç New Member

Beğenileri:
    0
    dişiyi başka kafese al 1 hafta ayrı kalsınlar ama kafesler yan yana kalsın erkeğe ver kızıştırıyı erkek azınca dişiyi kafese salı ver

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

çok fazla kızıştırı tohum verirsen kuş yağlanır ve tüğleri dökülür çok az vermelisin

9. mervekcrgl
    Gizli

benim dişide böyle ama sanmıyorum çiftleşmiceklerini

10. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    dişinin aksine kahverengileşmesi yumurtlamaya hazur olduğunun göstergesidir,ama erkek buna hazırmı,dişi üzerinde baskınmı o zaman çiftleşme gerçekleşiyor yoksa tek taraflı kızışgınlık bir işe yaramıyor...

11. ömer duran yagar
    Gizli

erkek baskın degılse ayır 1 hafta erkek kafesın kontrolunu elıne alsın sonra bırlestır ben oyle yaptım 2 tane yumurta aldım yarın 3 uncuyu beklıyorum

12. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Daha önce buna benzer bir durum yaşadım, çok kızışmış olan erkeğime yine kendisi gibi hazır dişi aldım, eş tuttular çiftleştiler ama bir türlü yumurta alamadım...

13. mervekcrgl
    Gizli

kısır olabilir

14. blackghost89

blackghost89 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba..

Aynı sorun bende de var. böyle çiftli kafesi bölmesiyle ortadan ayırsam olur mu ?

15. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0

Üreticiler daha iyi bilirler, dişi uzun süre eşşiz ve kızışmış bekletildiğinde yanık diye tabir ettikleri bir durum ortaya çıkıyormuş, benim duyduğum bu, ne kadar doğru bilmiyorum...

16. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Öyle bir çiftleşirlerki buna sen bile şaşırırsın o üretici bir menfaat çıkarı vardırda öle demiştir. Ne alaka benim ki de aynı sen gibiydi ve şuan 2 yumurtası var 1.5 ay önce yanına erkek almıstım yemlerine nijeri koydum öle bi eşleşip çiftleştiler ki sorma :D suan meyveleri var 2 yumurta bugün 3 . cüsü gelecek yumurtanın 2 gün arayla yumurtluyor . SADECE SESSİZ ORTAM OLSUN ONLARA YETİYOR

Kuşların güzel çiftleşir kimsenin dedigine bakma bir menfaati olmasa sana öyle demezdi eminim

17. Özgür+
    Gizli

Özgür+ Guest

Denemek lazım 1 hafta daha sabredicem bakalım ne olucak , üstelik kamera da atıcam odaya bakalım :)

bu da ona benzer bişey demeye çalıştı sanırım

:) galiba

18. emrecelik3673
    Gizli

Arkadaşlar merhaba,
    Benimde bir konuda yardıma ihtiyacım var. Kuşlarım henüz 3 aylık. Komşudan almıştım. aynı eşin yavruları. Komşumuz pek anlamıyormuş ben dişi ve erkek çift istedim. bu kuşları verdi. acaba kuşlarımın hangisi dişi hangisi erkek ya da ikisi de aynı cins mi? bir de eger karşı cinsler ise ne zaman sonra yavru almak için yetişkin döneme girerler. bunun için ne yapmam gerekir. Teşekkür ederim[​IMG] [​IMG]

#18 emrecelik3673, 21 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Nisan 2014
  19. mervekcrgl
    Gizli

alttaki yeşilli erkek sarı olan dişi

20. Aziz SARI
    Gizli

Aziz SARI Guest

Kardeş kuşları eşleştirme arkadaşım , git bir tanesini değiştir bir üreticiden veya petshoptan ama sakın kardeş kuşları eşleme...
    ayrıca yeni konu açsan iyi olacak arkadaşın bu konusunu gaspetme .:)

Sayfayı Paylaş