Karadeniz Pet

Kuşuma eş aldım tecrübeli olanlar sizlere sorularım var

StayAway

Meraklı Üye
Arkadaşlar 6 7 aylık bir erkek kuşum vardı bana alışkın 2 gün once salma kafese koyduk ve dişinin biri hemen bizimkinin yanına geldi ve çok bağlandı bizimkide sonrada beğendi bende satın aldım disiyi eve getirdim dişi tahminim 5 aylık civarında oda tüyde mavi renk de bir kuş ama çere rengi garip mesela sağ tarafı kahve rengi sol tarafı mavi gibi niye öyle anlamadım kafese meyve koyuyorum erkek hemen elime çıkıp elimden yiyor disi gelmek istesede gelmiyor yabani biraz iyi anlaştılar ama bazen birbirlerine bağırıyorlar genelde benimki bağırıyor ona bende ayırıyorum teli takarak çünkü bağırmaları çok oluyor bazen ama kavga da etmeleri yok dişi ona karşı hiç yabani değil ben bu dişiyi nasıl alıştırabilirim erkek alışkın ama istiyorum ki oda alışkın olsun yabani olmasın bana bide bunlar daha 6 aylık falan oldukları icin ciftlesme olur diye korkuyorum ayrı tuttugum zaman da bu sefer birbirlerine yakın olmak istiyorlar

Siz eş olarak mı aldınız yoksa eğitmek için mi karar verin çünkü diğer kuşunuz size alışkınmış ama yenş aldığınız size alışmaz yabani çünkü kuşunuzla es tutup sizin eğitmiş olduğunuz kuşta artık sizinle ilgilenmez eşiyle ilgilenir

Siz eş olarak mı aldınız yoksa eğitmek için mi karar verin çünkü diğer kuşunuz size alışkınmış ama yenş aldığınız size alışmaz yabani çünkü kuşunuzla es tutup sizin eğitmiş olduğunuz kuşta artık sizinle ilgilenmez eşiyle ilgilenir
Eğitmek için değil elime gelsin korkmasin benden yeter erkek olan eğitilmiş değil ki yani bana alışkın benden korkmuyor o kadar

Geri