Karadeniz Pet

Kuşumda yumurta var mı ?

serengineer

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum 2 gündür halsizleşti sürekli uyukluo..yuvada 24 ve 22 günlük 2 yavru var. yaklaşık 2 haftadır eşleşme de var hergün. kanatlar düşük duruo yumurta mı var acaba ?

yumurta olunca popo kısmının üst tarafında şişkinlik oluyor

Dişi biraz agrasif dokunmuorm oyüzden altına bakamadım ama kuyruğun üst kısmı şişik ve çıkıntı şeklinde sanıırm var yumurtası

tarif ettiğiniz gibiyse o zaman yumurta var. Kuluçka döneminde çok agresif oluyorlar

Fotoğraf son hali ise bu kuşta yumurta yok . Agresiflik konusu ise , benim kuş 2 gün önce 5. yumurtasını çıkardı ve hiç bir agresif tavır sergilemedi , agresifliği her dişi sergiler ama agresif olduğu yumurtası olduğu anlamına gelmiyor. Kanatlarının düşük olmasının sebebi ise kuş kafes içinde çok yorulmuş sanırım elle tutmaya çalıştınız bu da onu yorup kanatlarını düşürmesi anlamına geliyor. Şunu da sakın unutmayın eğer tek çift besliyorsanız elle tutulan kuş asla yumurtlamaz. Elle tutmamaya çalışın , aşırı tepkilerden de kaçının..

Fotoğraf son hali ise bu kuşta yumurta yok . Agresiflik konusu ise , benim kuş 2 gün önce 5. yumurtasını çıkardı ve hiç bir agresif tavır sergilemedi , agresifliği her dişi sergiler ama agresif olduğu yumurtası olduğu anlamına gelmiyor. Kanatlarının düşük olmasının sebebi ise kuş kafes içinde çok yorulmuş sanırım elle tutmaya çalıştınız bu da onu yorup kanatlarını düşürmesi anlamına geliyor. Şunu da sakın unutmayın eğer tek çift besliyorsanız elle tutulan kuş asla yumurtlamaz. Elle tutmamaya çalışın , aşırı tepkilerden de kaçının..

yorumunuz için teşekkür ederim fakat yazdığım herşeyi yanlış anlamışsınız sanıırm :) dişi kuşum normalde agresif ve ele gelmez oyüzden bakamadım demişitm bu bir, bir diğeri de kuşlarımı elle tutmaya çalışmadım hiç bi zamn da ele gelmeyen kuşu zorlamam nasıl böyle bi kanıya vardınız anlamadım kuşum son günlerde halsizleşti agır hareket edio kanatlar yana düşük halde diye sordum.. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:06 -->-> Daha önceki mesaj 17:02 --

tarif ettiğiniz gibiyse o zaman yumurta var. Kuluçka döneminde çok agresif oluyorlar

Ben de öyle düşünüyorum emin olmak istedim..teşekkürler.. :)

Geri