petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi kuşumda yumurta mı var? Kuyruk hareketinin anlamı nedir?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rıfat Bor tarafından 24 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0

çok soru soruyorum farkındayım ama gerçekten yardımınıza ihtiyacım var. 6aylık kuşum.

birkaç haftadır yuvalığa girip çıkan dişim bugün böyle şişmiş durumda duruyor ve kuyruğunu aşağı yukarı oynatıyor ıkınıyor gibi görünüyor.
    yumurta mı var acaba yoksa başka bir sıkıntısı mı var?

yuvalığa talaş koymuştum kenara attı hepsini bende kaldırdım talaşı tamamen. şimdi yuvalığın içine sadece 1 tane uzun kuyruk tüyü bırakmış.

2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Hayirlisi olsun. Yumurta var. Yakinda guzel haberleri alirsin insallah.

3. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    aa çok teşekkürler peki ilk yumurtası olduğu için zorlandığından mı ıkınıyor gibi hareket yapıyor? bu durumdayken ne kadar zaman sonra yumurtlar? kuyruğu sürekli yukarı aşağı oynatıyor
    son olarak tekrar bir tutam talaş koymalı mıyım yoksa boş mu kalsın yuvalık? hagenin plastik yuvalığı takılı

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Bence koy. Zaten istemezse atar kus. Ilk olmasi tabii ki daha once kulucka geciren kuslara gore daha zor olur. Ama o durum ikinma degildir. Vakti gelince yumurtayi birakacaktir. Bu da birkac gunu gecmez. Cunku popo da acilmis. Eger ki yumurta skisirsa o zaman azicik zeytinyagi surun poposuna cikar zaten yumurta. Genelde az rastlanir zaten yumurta skismasina da. Endiselenecek birsey yok su an icin.

5. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Hayırlı olsun

6. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler hem kuşumun hem benim ilk yumurtam olacak o yüzden çok heyecanlandım umarım herşeyi doğru yaparım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 17:32 --

ilk yumurta bugün geldi. şişliği devam ediyor diğer yumurta ne zaman gelir acaba?
    kuluçkaya yatmaya başladı şimdiden

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

yumurta üzerinde kaçıncı yumurta olduğunu asetat kalemiyle yazabilir miyim? bir sakıncası olur mu yumurtaya ya da anne kuş yumurtadaki renkten rahatsız olup yumurtayı kırabilir mi?

7. mavilim98

mavilim98 New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah hayırlı olsun :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 17:22 --

benimkide dişi henüz 3 aylıgını dolduracak ben 1 yaşından sonra yumurta yapıyorlar diye biliyorum erkek kaç yaşında sorması ayıp konu dışı ama :)

8. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    dişi yaklaşık 6.5 aylık ,erkek 7-8 aylık

ben de beklemiyordum bu kadar erken ama ilk yanyana koyduğumdan beri öpüşmeye başlamışlardı. çok iyi anlaştıkları için erken oldu sanırım. sadece yumurta maması veriyordum haftada 2 kere. onun dışında kızışmaları için birşey vermedim zaten ikisinin de ceresinde kızışma belirtisi yok

9. mavilim98

mavilim98 New Member

Beğenileri:
    0
    aynen hocam şanslıymışsınız hayırlı olsun :p

10. Hakan Donat

Beğenileri:
    13
    Hayırlı olsun. Gün aşırı yumurtalar gelecektir.

#10 Hakan Donat, 27 Eylül 2015
    Son düzenleme: 27 Eylül 2015

Sayfayı Paylaş