Karadeniz Pet

Kuşumda yumurta var mi

mariposa

Yeni Üye
Kuzenimin alerjisi olduğu için eş kuşlarını sahiplendim. Bir kaç ay önce kuşların ciflestigi söylemişti. Bir kaç gündür kuşun dışkısında büyüme var. Bu durumun yuvalikta kaldığı için olduğunu biliyorum ama bir kaç gündür duruşu da sanki yumurta varmış gibi geldi. Kuyruğu aşağı yukarı oynuyor ve biraz hızlı nefes alıyor. Üstelik dün gözümün önünde ciflestiler. Erkek kuş yuvadan çıkmasına çok izin vermiyor. Sizce yumurta var mi? Varsa benim ek yapmam gereken şeyler nelerdir? Ve kaç günde yumurta gelir?

Kuşumun resmi bu

Ekli dosyalar

• IMG_20221102_110327.jpg
    IMG_20221102_110327.jpg
    349 KB · Görüntüleme: 9
Evet belli bayağı şişmiş belli. Takip etmen gerek. Düzenli ciftlesmeleri lazım gün içinde dişi her yuvaliktan çıkınca ciftelesiyorlar mi? Takviye olarak kalamar kemigi asili olsun.

Evet belli bayağı şişmiş belli. Takip etmen gerek. Düzenli ciftlesmeleri lazım gün içinde dişi her yuvaliktan çıkınca ciftelesiyorlar mi? Takviye olarak kalamar kemigi asili olsun.
Az önce eve geldim normalde dişi akşam saatlerinde yuvalikta olmuyordu ancak yuvaliktaydi bir de kontrol ettim ki yumurta olmuş 🥹 tavsiyen için teşekkür ederim:)

Benim kuşta yumurta yapti geçen hafta. Yaptigi yumurtanin üstünden kalkmayacaktir gece gündüz. Kalamar kemiği surekli asiliydi bayağı bir yedi. 48 saatte bir yumurta gelicek.

Benim kuşta yumurta yapti geçen hafta. Yaptigi yumurtanin üstünden kalkmayacaktir gece gündüz. Kalamar kemiği surekli asiliydi bayağı bir yedi. 48 saatte bir yumurta gelicek.
Erkek kuş sürekli yuvalikta kalması için kavga ediyor. Umarım yavruya bu nedenle zarar gelmez.

Yuva içine girip kavga etmezlerse sorun çıkmaz. Yuvanın önünde durup dişiyi beslemesi lazım.

Sorun çıkmaz dışı 24 saat yumurtaların üstünde yatacak zaten.

Sağolun sizin kuşlar içinde hayırlısı olsun😀