Karadeniz Pet

Kuşumdaki sorun.

Ya
doksimis
100 ml suya 0.5cc karıştırıp veriyorum bugün 3.gün.
gagasını çok kaşıyor gaga taşını da kemirmiş baya.bugün diğer günlere göre daha enerjik bol bol da konuştu.
yarın antibiyotiği kesip vitamine döneyim mi sizce yoksa 5 günü tamamlayım mı veteriner öyle demişti
Yarın kesip probiyotik ve multivitsmin takviyesi yapın.

20210628_215315.jpg

suluğunun içi çok pis kokuyor diye dün suyuna 3 4 damla limon damlattım sonuç bu.her gün değiştirmeye çalışıyorum suyunu ama genelde içine pisliyor.

doksimis var elimde onu kullansam olur mu?
parazit mi var sizce?enerjisinde ve yem yemesinde sorun yok ama sürekli kafes tellerini çevredeki demirleri kemiriyor niye anlamıyorum
Kuşunuzda koksidiyoz var. En kısa sürede sulphamezathine gibi antikoksidiyal bir ilaç temin edip kullanın yoksa hastalık ilerler ve kanlı ishal görünmeye başlar. Doksimis işe yaramaz.

eczanelerde bulamadım sulphamezatine veterinerde de yokmuş bunları verdi.teknomezatini 3 gün kullan geçmezse mintivermi ver iç parazit için 1 gün dedi.suluğum 200 ml alıyor onun için enjektörden 0.5 cc katsam yeterli mi damlalığım yok maalesef.
20210630_170733.jpg
20210630_170825.jpg

evet 0.5 cc 10 damlaya denk geldi gibi 8 damla koydum enjektörden.yarın 0.4 koyayım.

son 2 günün dışkısı.teknomezatinin bugün 7.günü.öğürme hareketi başladı bugün videoyu ekliyorum
20210706_173350.jpg
20210706_173438.jpg

İlaca hangi gün başladınız?
geçen hafta çarşamba
suyunu da çok içmiyor aslında
gerçi bir muhabbet kuşu günde ne kadar su içer çok bi fikrim yok
veteriner suyu az koy ilacı alsın demişti ama ben 100mle 8 damla koydum günlük
10 belki 5 ml anca içmiştir
az önce ilacı döküp multivitamin koydum

Geri