Karadeniz Pet

kuşumu ele alıştırma

Artyom

Yeni Üye
Arkadaşlar 2.5 aylık muhabbet kuşum . Kafes içinde elime geliyor bir sorun yok ama dışarı çıkınca kaçıyor benden bi türlü elime gelmiyor .

Nasıl egitmeliyim ,ne yapmam gerekiyor .

Bir kere bir ödül belirleyin bu genellikle dal darı veya ekmek içi oluyor fakat sizin kuşunuz en çok neyi seviyorsa onu seçin her ele gelince bir komut söyleyin gel çık gibi bu size kalmış sonra merdiven alıştırması yapın eğer buna alışırsa zaten bir daha kaçmayı denemez ama deneyebilir sonra oturun ve kuşu alın onla konuşarak sakince bacağınıza koymaya çalışın kaçabilir bu çok normal pes etmeyin ve sinirlendiğinizi belli edin sonra aynısı omuza filan ödül vermeden önce de bir komut belirleyin genellikle parmak şıklatma oluyor fakat ben aferin diyorum iyi beslemeler

ama elimden yem yemiyorki nasıl ödül vericem.avucuma yem koyuyorum sadece bakıyor hiç bir tepki vermiyor.

biraz ağzına yaklaştırın illaki yiyecektir olmadı dal darı gibi sizin uzaktan tutup verebileceğiniz bir ödül seçin

Ele alıştırmak ve konusmasini istiyorsan yavru kus almalisin ve surekli kusla konusmalisin en basta urkutmemek icin elini kafesin tellerine koyup kusla konus bunu surekli yap sonra odaya saldiktan sonra pesinden git ama sakin korkutma onu eline geldigi zaman öpmeye calis opucugu cok seviyorlar bir anda olmaz tabi bu isler biraz sabir goster 2-3aya kuş seni rahat birakmaz artik

Bugun akıllı yemlik ve darı aldım. Darıyı elimden yedi dışarı çıktı uçtu daha sonra kafesi konunca elimi uzattım geldi :) yavaş yavaş alışıcak gibi çok teşekkur ederim.

Geri