Karadeniz Pet

2 aylık kuşumu ele ve kafese nasıl alıştırırım?

özgee

Yeni Üye
Merhabalar. Geçen ay 1 aylık erkek muhabbet kuşu sahiplenmiştim, bizden hiç korkmadı eğitim vermeden elimize gelmeye başlamıştı fakat bir kaç gün sonra hastalık geçirdi ben de mecbur ilaç tedavisini şırıngayla yapmak zorunda kaldım. Bu süreçte kuşumu avucuma alarak zorlukla tedavi ettim. Neyse ki iyileşti şu an iki aylık fakat hastalığını atlattığından beridir kesinlikle elimize gelmiyor kaçıyor güvenini kaybetmiş durumda. Nasıl elime alıştırabilirim? Bir de kafeste hiç durmak istemiyor kendini paralıyor çıkmak için, kafes içine elimi koyarak çıkarıyorum sonra uçuyor bir daha da girmiyor napacağım.. :(

ek olarak kuşum sadece kafamıza konuyor şimdilik

Merhabalar, forumda bu şekilde çok konu var. Biraz kurcalarsanız işe yarar bilgiler edinebilirsiniz. Benim size tavsiyem kesinlikle kuşun sevdiği bir oyuncağı elinize almanız ve bu durumlarda aynada iş görür. Aynayı elinize alınca ya da bacağınıza bile koysanız kuşun sizle temasını arttırır. Yine aynı şekilde kuş kafes dışındayken yem yemeğe gittiğini görünce buna izin vermeyin yemi elinize dökün ve elinizden yem yediririn olumlu etkisini görürsünüz. (Kesinlikle aç bırakmayın tabiki)
Bol şanslar ✨

Bircok video ve gorsel var. Zaten kus yavru zorlanmazsiniz.

Merhabalar, forumda bu şekilde çok konu var. Biraz kurcalarsanız işe yarar bilgiler edinebilirsiniz. Benim size tavsiyem kesinlikle kuşun sevdiği bir oyuncağı elinize almanız ve bu durumlarda aynada iş görür. Aynayı elinize alınca ya da bacağınıza bile koysanız kuşun sizle temasını arttırır. Yine aynı şekilde kuş kafes dışındayken yem yemeğe gittiğini görünce buna izin vermeyin yemi elinize dökün ve elinizden yem yediririn olumlu etkisini görürsünüz. (Kesinlikle aç bırakmayın tabiki)
Bol şanslar ✨
teşekkür ederim 🤩 bizimki biraz inatçı

Bol şanslar ✨
bir şey daha soracağım, kuşum hiç tünekte uyumuyor hep kafes tabanında küçük oyuncak topunun yanına sokularak uyuyor bu normal bir davranış değil mi?

bir şey daha soracağım, kuşum hiç tünekte uyumuyor hep kafes tabanında küçük oyuncak topunun yanına sokularak uyuyor bu normal bir davranış değil mi?
Bazı kuşlar enteresan şekillerde ve yerlerde uyurlar ama tabanda uyuması hijyenik değil. Topu tünek yakınlarına asın orada uyusun. Ya da direkt topu kaldırın

Geri