Karadeniz Pet

kuşumun başına gelmeyen kalmadı, destek olur musunuz?

selinabjk

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
Kardeşimin muhabbet kuşu var 2 yıldır bakıyor neyse 1 ay tatilde olacağı için bana bıraktı. Kardeşim çok iyi bakıyordu diyemem. neyse bizde 1 hafta sonra yanına kuş aldım aynı kafeste istemedi başka kafeste 1 hafta gibi bir sürede ufak ufak alışıp oynamaya başlamıştı, kardeşim geldi çok ısırdığını söyleyerek gagasını kısalttı gagası kanadı :( küstü kuş ötmedi ishal oldu vs her neyse sonrasında kuşa arkadaşına alıştı gagası düzeldi keyfi yerine geliyordu ki;
Fıstık köpeğime konmak istedi köpek kaptı kanadı ve ayağı incindi. uçamıyor çok minik uçabiliyor.
üstüne bir de
akşam arkadaşıyla birlikte kafesin asılı olduğu çivi düşünce kafes düştü arkadaşı kaçtı (maalesef aradım bulamadım harika bir kuştu ) kafes de düşünce kanadı ayağı daha da kötü oldu.
1-ailecek tatilden döndüler , kuş evine gitse mutlu olur mu,
2-arkadaşa alışmıştı şimdi travma oldu birlikte vakit geçirdikleri yerlere bakıyor arkadaş almalı mıyım
3- şu an bakılmaya muhtaçken doğru düzgün ilgilenmeyeceklerini bildiğim halde böyle teslim etmem doğru mu

ne yapmam lazım kuş için öncelikle psikolojik anlamda
evinden uzaklaştı, sahibi gagasını kanattı, yemek yiyemedi ishal oldu, arkadaş geldi, arkadaşı kaçtı, ayağında kanadında sıkıntısı var , burda kuş hakkında bilgisi olan veteriner de yok gibi..ben tüm bunlara rağmen ne yapmalıyım ne yapsam fıtık için doğru olur.
ikincisi resim ekledim ayak için ne yapabilirim
sevgi ve saygılarla

Ekli dosyalar

• 2e51bda6-5baa-41a1-a1ea-b8a483af3a9a.jpg
    2e51bda6-5baa-41a1-a1ea-b8a483af3a9a.jpg
    90.1 KB · Görüntüleme: 11
  • 5b4279be-f741-419d-8a7e-8659982770b6.jpg
    5b4279be-f741-419d-8a7e-8659982770b6.jpg
    175.7 KB · Görüntüleme: 11
Geri