Karadeniz Pet

Kuşumun tırnağı

Arre

Yeni Üye
Merhaba. Kuşumun tirnagi surekli bir yerlere takiliyor. Sizce kesmelimiyim yani uzamismi yoksa iyimi böyle uzunlugu daha önce hic kesmedik kusun tirnagini. Birde tirnaginda siyah sanki damara benziyen birsey var yani bilmiyorum kessem mi yoksa iyimi uzunlugu böyle?

Çok uzun değil. Tahta tünek kullanın o kendisi düzeltir belki tırnaklarını.
Tabiki evde de kesilebilir ama bunu bilen biri yapmalı. Ayağın altında ışık olsun damarı görün ve ona göre kesim yapılabilir. Damara denk gelirse ayağı kanar o yüzden mutlaka damara dikkat edin. Eğer kanama olursa damara denk gelmiştir mısır unu ile kanamayı durdurup rif ampul sürersiniz, eczanede satılıyor. Olası bir kötü durum olursa diye bunu da yazayım dedim. Tırnak makası steril olsun ayrıca.

Çok uzun değil. Tahta tünek kullanın o kendisi düzeltir belki tırnaklarını.
Tabiki evde de kesilebilir ama bunu bilen biri yapmalı. Ayağın altında ışık olsun damarı görün ve ona göre kesim yapılabilir. Damara denk gelirse ayağı kanar o yüzden mutlaka damara dikkat edin. Eğer kanama olursa damara denk gelmiştir mısır unu ile kanamayı durdurup rif ampul sürersiniz, eczanede satılıyor. Olası bir kötü durum olursa diye bunu da yazayım dedim. Tırnak makası steril olsun ayrıca.
Tahta tunek varda bu aralar takilmaya basladi etrafa ondan dedim bi soriyim

Geri