petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun cinsi ve cinsiyeti

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve .[Nokta] tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. .[Nokta]

.[Nokta] Guest

S.a
    Arkadaşlar yeni bir muhabbet kuşu aldım yavru merak ettiğim cinsi ve cinsiyeti.
    Birde hastamı acaba ?

Not: Aldıgım kişi kuş tüyde demişti fakat dikkatli bakınca sanki kanatları kesilmiş gibi duruyor. Bunun zararı olur mu kuşa ? yani tüy dökümünde kuşun kanatları Aşagıdaki resimdeki gibi bir hal mi alır ?

#1 .[Nokta], 9 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Ekim 2013
  2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşta Fransız hastalığı var. Bu hastalığın tedavisi yok ve kuş dişi.

3. .[Nokta]

.[Nokta] Guest

Hmm bir dakika bir fotograf daha atacağım. kuşun kanatları kesilmiş gibi sanki onada bi bakıp
    söylerseniz sevinirim.

4. Süleyman Aydın

Tam bilmiyorum ama kuş daha yavru daha kanatları tam çıkmamış olabilir

5. armand0

armand0 Guest

Kuş dişi ama bu kuş uçamaz zaten fransız tüy dökümü gibi görünüyor eğer öyle ise tedavisi yok

6. .[Nokta]

.[Nokta] Guest

peki bu hastalık kuşu öldürür mü ? uçmasını bende istemiyorum zaten bizimle oynaşmasını cebelleşmesini kavga etmesini istediğim için bu şekilde aldım ama bana kanatları kesik gibi geldi ondan yazdım.

7. Fırat Demirci

Fırat Demirci New Member

Beğenileri:
    0
  8. armand0

armand0 Guest

Kuş ölmez sadece tüyleri eksik olur sizinle oynuyabilir ama çok dikkat etmeniz lazım sonuçta uçamıyor ve biryerden atlamak istediği zamanlar oluyor yaralanmaması açısından gözlemlemeniz lazım sürekli

9. .[Nokta]

.[Nokta] Guest

O konuda sıkıntı yok :) düzeneği kurulu saten sehpadan koltuğa koltuktan yastığa yastıktan masaya masadan kafese çıkıyor :)

10. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Arkadadlar oncelikle kus french month degil sorun su annesi kusun kalsiyum eksikliginden kanat ve kuyruk diplerini yolmus 2 3 aya kadar toparlanir merak etme kusun 2 dk hasta yapmissiniz yaa

11. Emre TAVLAN

Beğenileri:
    9
    Bide kus erkek

12. .[Nokta]

.[Nokta] Guest

Teşekkür ederim kardeşim sağolasın bende ilerde kuşun fotoğraflarını buradan paylaşırım tekrar. Bilgiler için sagolun.

13. Emre TAVLAN

Beğenileri:
    9
    Bekliyorum ozeliklede ben

14. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    bikere o dediğiniz hastalık gözle görülcek bişe değildir o hastalığın tanısın koyabilmek için süreç lazım 1 aya çıakr onlar bide tüylerin kökü ordaysa onlar çok yavaş uzar onları çekersen daha çabuk uzar

15. .[Nokta]

.[Nokta] Guest

Yok kardeşim ya kökü olsa bile ben çekip kuşun canını acıtmam tüy dökümünde kendisi döker zaten o zamana kadarda bize muhtaç elimizden omzumuzdan inmiyor bizde bu şekilde ölen kuşumuz gibi eğitecez inşallah :)

Sayfayı Paylaş