petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun eşi kaçtı :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mudo DURMUŞ tarafından 11 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    Konuşan erkek bir kuşumuz var konuşmayı öğrettikten sonra yanına 2 aylık dişi bir kuş aldık 1.5 ay birlikte kaldılar hatta konuşan kuşumuz dişiyi bize alıştırdı elimize omzumuza kendiliğinde gelmeye başladı konuşmaya çalışıyordu falan neyse geçen hafta sonu bu kuşumuz pencereyi açık bırakmıştım mutfağa gittim geldim kuş yok kaçmış benim sorum şu 1.5 ay birlikte kaldı dişi ile erkek kuşum yanına tekrar dişi almam gerekir mi psikolojik olarak kendini yanlız hissedeer mi sizce ama üzgün durgun halleri yok dişi kaçtığından beri. Önerileriniz dikkate alınacak lütfen ona göre yorum yapalım

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşunuz yetişkin ise alacağınız bir dişi onu daha mutlu eder.. Genede siz bilirsiniz, özetlediğiniz durumda kuşunuzun dişi bir kuşa ihtiyacı olup olmadığına siz bizden daha iyi karar verebilirsiniz.. :)

3. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    7 aylık yakışıklı bir genç kuşumuz. Davranışları hareketleri bize ilgisi giden kuşu pek aramadığını gösteriyor fakat bide psikolojik olarak etkilenme ihtimali var tabi o yüzden sizlere bi danışayım dedim. ne demişler bin bilsende bir bilene danış :)

4. Esxi
    Gizli

Esxi Guest

Bence Aynı yaşda bir dişi koyun kafese, sizinde dediğiniz gibi etkilenmemiş ama bir dişi isteyecek olabilir.

Bir dişi koyarsanız zararı olmaz, ama koymazsanız ve bir dişiye ihtyiaç duyarsa erkek daha kötü olacakdır.

Benim Düşüncem.

5. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    52
    yetişkin denk bir dişi kuşu 3 4 ay sonra koyarım yanına diye düşündüm iş güç yüzünden ilgilenemeyebilirim yanlız kalmasın diye. öneriniz için teşekkür ederim

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Böyle bir düşünceniz varsa, kuşunuz eş tutacağı dişiyi kendisi seçsin..

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşunun eşi kaçarsa ne olur