Karadeniz Pet

Kuşumun gagasına merhem zararlı mı?

• Konbuyu başlatan Mine Çay
  • Başlangıç tarihi
M

Mine Çay

Guest
Muhabbet kuşumun gagasında sanırım mantar var. Ya da ben öyle olduğunu sanıyorum. 2 gündür avipom merhem kullanırum. Avipom hakkında bilgisi olan var mı? İşe yarar mı? Ya da çok zararlı mıdır?

wMyX9a.jpg

ekgAkW.jpg

Cinsiyeti hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. Bid mantar mı değil mi ?

Merhem hakkında bir bilgim yok fakat kuşunuz dişi.

Kuşunuzun gagasını vazelin sürerek tedavi edebilirsiniz
avipom da mantar ilacıdır gagaya sürmenizin zararı olmayacaktır merak etmeyin ancak vazelin daha etkilidir vazelin sürün derim kuşunuz dişi bir kuş geçmiş olsun.

Kuşunuz mantar hastalığı var.Avipom merhem kuşlarda mantar hastalığında kullanılıyor.Ben avipom merhemi kullandım ve gayet olumlu sonuç aldım.Avipom merhemi sürmeden önce trosyd krem sürüyordum daha sonra üzerime avipom merhemi sürüyordum.Trosyd kremi eczanelerde bulabilirsiniz.Avipom merhemi günde 1 defa sürüp trosyd kremi sabah ve akşam olarak sürüyordum.

Kuşunuzun gagasını vazelin sürerek tedavi edebilirsiniz
avipom da mantar ilacıdır gagaya sürmenizin zararı olmayacaktır merak etmeyin ancak vazelin daha etkilidir vazelin sürün derim kuşunuz dişi bir kuş geçmiş olsun.

İlk başta sürekli vazelin sürdüm. Ama sonra mantar için özel bi merhemin daha etkili olacağını düşündüm. Avipom un zararlı olmadığını söylemişsiniz çok rahatladım gerçekten teşekkür ederim

Geçmiş olsun güzel bir bakımla düzelecektir. Kafesini, yemliklerini ve suluğu güzelce temizlerseniz daha güzel olur

Kuşunuz mantar hastalığı var.Avipom merhem kuşlarda mantar hastalığında kullanılıyor.Ben avipom merhemi kullandım ve gayet olumlu sonuç aldım.Avipom merhemi sürmeden önce trosyd krem sürüyordum daha sonra üzerime avipom merhemi sürüyordum.Trosyd kremi eczanelerde bulabilirsiniz.Avipom merhemi günde 1 defa sürüp trosyd kremi sabah ve akşam olarak sürüyordum.

Anlıyorum. Tamamen işe yaradı mı? Öleyse bende iki merhemi birden kullanayım. Bide hangisini önce hangisi sonra, hangi aralıklarla sürüyorsunuz. Birazdaha açarsanız sevinirim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:33 -->-> Daha önceki mesaj 23:31 --

Geçmiş olsun güzel bir bakımla düzelecektir. Kafesini, yemliklerini ve suluğu güzelce temizlerseniz daha güzel olur

Teşekkür ederim. Bi sitede gördüm. Kafesini ve içini temizlemek için özel şampuan falan yazmışlar. Bilginiz var mı? Yoksa farketmez mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:35 -->-> Daha önceki mesaj 23:33 --

fotograflarını nasıl attınız ben bulamadım da

http://www.youtube.com/watch?v=po_ZPhDu4Pw

Buradan izleyebilirsiniz

Mine hanım sabahları Trosyd kremi sürdükten sonra avipom merhemide üzerine sürüyordum.Akşama tekrar Trosyd kremi sürüyordum.Ben vazelin kullanmıştım pek bir etki görememiştim gidip sizin gibi avipom merhem almıştım.

Yok fark etmez siz güzelce yıkayın durulayın yeterli olacaktır.

Mine hanım sabahları Trosyd kremi sürdükten sonra avipom merhemide üzerine sürüyordum.Akşama tekrar Trosyd kremi sürüyordum.Ben vazelin kullanmıştım pek bir etki görememiştim gidip sizin gibi avipom merhem almıştım.

Çok teşekkür ederim bunu deniycem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:40 --

Yok fark etmez siz güzelce yıkayın durulayın yeterli olacaktır.

Tamam. teşekkür ederim

Kusunuz dişi. Mantar için vazelin daha etkilidir. Bence vazelin kullanın. Kısa zamanda etkisini görürsünüz

Kusunuz dişi. Mantar için vazelin daha etkilidir. Bence vazelin kullanın. Kısa zamanda etkisini görürsünüz

Haklısınız sürekli vazelin söyleniyor ama ben de işe yaramadı. Hemde günde 2-3 kez kullandım. Ama sadece 3-4 gün kullandım. Ondan işe yaramamış olabilir.
Ortalama kaç günde işe yarıyor?

Haklısınız sürekli vazelin söyleniyor ama ben de işe yaramadı. Hemde günde 2-3 kez kullandım. Ama sadece 3-4 gün kullandım. Ondan işe yaramamış olabilir.
Ortalama kaç günde işe yarıyor?

günde 2 kez gagasına ve ayaklarına sürün. bunu 1 hafta kadar tekrarlayın.

Kafesini iyice dezenfekte edin derim. 90 derecenin üstünde kaynar su ile güzelce yıkayın kafesi.

yha ben trosyd krem kullanıyorum bügün ağızına az bir şey kaçtı sıkıntı olurmu yardım edin lütfen ????