Karadeniz Pet

Kuşumun genel durumunu açıklıyabilir misiniz?

Senin amacın ne ? Felaket tellallığı mı ? Bir defa nick olarak kendi ismini kullan size nasıl hitap edeyim kuş diye mi ?
kendisi forumun trollü olmaya çalışıyor takmayınız
bu arada dediğiniz hastalığın muhabbet kuşlarındaki belirtilerini bulamadım güvercin ve tavuklarda daha yaygın sanırım bu hastalık konusunda vaktiniz olduğunda bir konu açarsanız okumak isterim

foruma yeni girdim abiler. Burası çok karışmış. Selçuk abi trikomonas belirtilerini okudum hemen hemen hepsi var. Çevreye ilgisizlik halsizlik zayıflama ağız açıp kapama
Hocam birde kafes içi videosu çekip koymak istiyorum, veterinere gidecek durumum yok. Kafes içi videosuna bakarak kesinleştirelim hocam bu arada kuşumda kepek kaşınıp kendini silkelediğinde beyaz beyaz küçük noktalar dökülüyor birde tüy dökme döneminde bunlarla alakalı olabilirmi?

kuşum bugün ilk kez kanatlarını böyle yapıyor, genel hali bu köşede sessizce takılıyor.
birde bu haraket neyin belirtisidir
(sizi çok meşgul ettim ama gerçekten şuan veterinere gidecek dururumum yok)

o kanat hareketi uçmak istediği zaman ama uçamadığı zaman yaptığı hareket gibi veya serinlemek içinde kanat açabilirler

2.videodaki o ses normal değil bir nefes problemi var gibi selçuk bey haklı olabilir, öyle bir ağız açma nefes darlığında veya gazı varsa yapıyor diye biliyorum ikiside çok nomal durumlar değil sürekli oluyorsa

2. videodaki durum genelde uykuları varken yapıyorlar diye biliyorum ben esneme hareketi olarak. Sürekli nefes alırken yapıyorsa sıkıntıdır bence.

2. videodaki durum genelde uykuları varken yapıyorlar diye biliyorum ben esneme hareketi olarak. Sürekli nefes alırken yapıyorsa sıkıntıdır bence.
kesinlikle haklısınız bir davranış tek bir yada iki kere olduysa bir anlam ifade emez 2 gün 3 gün devam ederse o zaman acaba bir problem mi var diye düşünmek lazım

kesinlikle haklısınız bir davranış tek bir yada iki kere olduysa bir anlam ifade emez 2 gün 3 gün devam ederse o zaman acaba bir problem mi var diye düşünmek lazım
Biz insanlar nasıl hapşuruyor, esniyor, öksürüyorsak onlar da bu tarz davranışlar yapabilir. Benim kuşum da geceleri uyuklarken bir şekilde esniyor bazen. Ustalar daha iyi bilir tabi ben yeni yeni öğreniyorum kuş bakımını.

Biz insanlar nasıl hapşuruyor, esniyor, öksürüyorsak onlar da bu tarz davranışlar yapabilir. Benim kuşum da geceleri uyuklarken bir şekilde esniyor bazen. Ustalar daha iyi bilir tabi ben yeni yeni öğreniyorum kuş bakımını.
ama orada çıkan bir ses var ben o sese takıldım o ses pek normal değil konu başındaki videoda da vardı

zor şartlar altında kuşumu veterinere götürüyorum arkadaşlar gelince bütün sonuçları yazacağım.

Arkadaşlar kuşu veterinere götürdüm
,
-Hocam kuşun solunumunda zorluklar çektiğini düşünüyorum(ağzından değişik sesler çıkıyor. ve kaşınıyor kepek döküyor.
ve mantar olduğunu düşünüyorum

(Doktor kuşu eline alıp kuşun ağzını kulağına götürüp dinledi)

Ve kanatlarına bir damla damlattı.

solunumu için bir toz ve vitamin verip gönderdi
https://i.hizliresim.com/y38A9M.jpg

muayne: 30tl
ilaçlar :28tl
top: 58₺ tuttu

Geçmiş olsun. Umarım veteriner kuşlardan anlayan bir hekimdir.

Arkadaşlar kuşu veterinere götürdüm
,
-Hocam kuşun solunumunda zorluklar çektiğini düşünüyorum(ağzından değişik sesler çıkıyor. ve kaşınıyor kepek döküyor.
ve mantar olduğunu düşünüyorum

(Doktor kuşu eline alıp kuşun ağzını kulağına götürüp dinledi)

Ve kanatlarına bir damla damlattı.

solunumu için bir toz ve vitamin verip gönderdi
https://i.hizliresim.com/y38A9M.jpg

muayne: 30tl
ilaçlar :28tl
top: 58₺ tuttu
Üzülerek söylüyorum Veterinerin teşhisi ve tedavisi yanlış. Bekleyip göreceğiz.
Ayrıca bu konuyu da incelemenizde fayda var. http://www.muhabbetkusu.com.tr/thre...ikadi-kaka-yapamiyor.59090/page-2#post-552969

Hocam tuz veya peçete işi değil durum ciddi kuş Tricomonas ! Eczaneden Flagyl alabilirseniz alın İlk gün sabah akşam birer damla damlatın ağzına ayrıca çeyrek suluğa 6 damla damlatıp karıştırarak verin. Sonraki günler ağzına damlatmaya gerek kalmadan çeyrek suluğa 8 damla damlatın ve günde iki kez taze hazırlayın suyunu. Flagyl vermezlerse Mikostatin alıp aynı uygulamayı yapın.
Önerimi yazmışım zaten

Geri