Karadeniz Pet

Kuşumun kafesine kartal saldırdı!

Kussahibi

Yeni Üye
Saat 13 gibi kuşumu balkona koymuştum biraz hava alsin diye 10 dakika sonra kusumun bagiriklarini duydum balkona ciktim bir de baktim ki kusun kafesine bir sahin pencelerini saplamisti balkona cikinca sahin kacti kuslari iceri aldim birisinin gozunun ustu biraz alti ve burnunun sol alt kosesi yaralanmisti muhtemelen veterinere gidemem ve yarayi dezenfekte edemem ne yapabilirin

Ekli dosyalar

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    19.5 KB · Görüntüleme: 98
  • P_20180120_151035.jpg
    P_20180120_151035.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 103
Neden tek başına kuşu balkona bırakırsınız ki?

Eczaneden teramisin alalıp mikrop kapmaması için sürebilirsiniz.Bir de oksijenli su değil de diğerinin adı neydi getiremedim birden onunla temizleyebilirsiniz.

Veterinere gidemem , yarayı dezenfekte edemem ne yapmalıyım ? sorusu güzel bir soru
Size tavsiyem Kafesi kıble yönüne çevirin. Onlara bakarak 3 kulhuvallahu 1 elham okuyun geçer.
Evde kolonyada mı yok ? Yaralarını dezenfekte edin kolonyayla. Ayrıca probiyotik desteği verin streslerini alır.

Bir de bir daha balkona koyduğunuz da kafeslerin üzerine bir bez parçası koyabilirsiniz.Tamamen kapatmak anlamında değil.Sadece üst kısımlarına.Çünkü atmaca vs değil kargalar bile bir tehdit muhabbetler için.Ha bu tamamen bir koruma yöntemi değil ancak bazen caydırıcı olabiliyor.Ya da direk hedef olmalarını engeller diye düşünüyorum.

kac kişinin kuşuna şahin , atmaca saldırır.

bence yorum, biraz kırıcı ve yargılayıcı olmuş
Kuşların balkona tek başına bırakılmasını doğru bulmuyorum olası her ihtimali düşünmek lazım. 100 kisiden 1 kisiye saldırdı bir sey olmaz diye o sekilde hareket edemem şahsen. Sonuçta onlar bize emanet canlar.

Ayrıca kuş sahibi bunun üstüne birde veterinere gidemem yarayı dezenfekte edemem gibisinden konuşunca istemsizce biraz ters tepki vermiş olabilirim. Amacım kırıcı olmak değil. Bazen onların bize emanet canlar olduğunu unutuyoruz.

Kuşların balkona tek başına bırakılmasını doğru bulmuyorum olası her ihtimali düşünmek lazım. 100 kisiden 1 kisiye saldırdı bir sey olmaz diye o sekilde hareket edemem şahsen. Sonuçta onlar bize emanet canlar.

söylediklerinize katiliyorum ama söyledigim gibi çok nadir bir durum bu. iyi niyetli yazdıgınızı farkettim ama biraz kırıcı buldum o kadar.

teşekkür ederim.

Üyenin ilk mesajı, başlıkta kartal yazıyor içerikte şahin. Ayrıca bu soğuk havada ne balkonu? Troll bence. Eğleniyor genç.

Üyenin ilk mesajı, başlıkta kartal yazıyor içerikte şahin. Ayrıca bu soğuk havada ne balkonu? Troll bence. Eğleniyor genç.
Troll değil sahin ile kartal ne farkeder ikisi de yirtici kus ayrica gaziantepte havalar pek soguk degil oglen zamani kuslari hava almasi icin biraz balkona koyuyoruz hepsi bu

Son düzenleme:
Veterinere gidemem , yarayı dezenfekte edemem ne yapmalıyım ? sorusu güzel bir soru
Size tavsiyem Kafesi kıble yönüne çevirin. Onlara bakarak 3 kulhuvallahu 1 elham okuyun geçer.
Evde kolonyada mı yok ? Yaralarını dezenfekte edin kolonyayla. Ayrıca probiyotik desteği verin streslerini alır.
Kusu veterinere goturemememin sebebi ailemin izin vermemesi kendi kendine iyilesir diyorlar yoksa ben de sana katiliyorum param olsa hic durmam direk bir veterinere giderim

Ayni zamanda kus zaten cok korkmustu hala korkuyor daha fazla korkutmamak icin ve canini yakmamak icin temizleyemem yanina bile yaklasamiyorum kusun cok korktu

Bir de bir daha balkona koyduğunuz da kafeslerin üzerine bir bez parçası koyabilirsiniz.Tamamen kapatmak anlamında değil.Sadece üst kısımlarına.Çünkü atmaca vs değil kargalar bile bir tehdit muhabbetler için.Ha bu tamamen bir koruma yöntemi değil ancak bazen caydırıcı olabiliyor.Ya da direk hedef olmalarını engeller diye düşünüyorum.
Bir daha kusu balkona koyacagimi sanmiyorum yine de tesekkurler

Ayrıca kuş sahibi bunun üstüne birde veterinere gidemem yarayı dezenfekte edemem gibisinden konuşunca istemsizce biraz ters tepki vermiş olabilirim. Amacım kırıcı olmak değil. Bazen onların bize emanet canlar olduğunu unutuyoruz.
Yukarida dedigim gibi kusu veterinere goturemiyorum cunku param yok ve ailem izin vermiyor kendi kendine iyilesir diyor ve yarayi temizleyemiyorum çünkü kusu daha fazla korkutmak istemiyorum yanina bile yaklasamiyorum korkudan hala titriyor

Probiyotik yoksa Suyuna kuru maya koy bildiğimiz marketlerde satılan toz maya. Yanına yaklaşma belli bir süre. Atlatacaklardır.

Geçmiş olsun balkona koymak kuşların hava alması açısından güzel ama gerçekten çok tehlikeli profil fotoğrafımdaki kanaryaya karga saldırmıştı maalesef kanaryanın bacağı kırılmıştı aynı zamanda 1 tane de tırnağı kopmuştu ( kuş benim değil yani balkona ben koymadım koymamalarını söylemiştim zamanında )Ama şükür iyileşti anneannem bacağına hamur sardı ve Kalsiyum takviyesi yaptık . Bu foto da iyileşmiş hali zaten .
Ama maalesef tırnağı bir daha çıkmadı

Geçmiş olsun balkona koymak kuşların hava alması açısından güzel ama gerçekten çok tehlikeli profil fotoğrafımdaki kanaryaya karga saldırmıştı maalesef kanaryanın bacağı kırılmıştı aynı zamanda 1 tane de tırnağı kopmuştu ( kuş benim değil yani balkona ben koymadım koymamalarını söylemiştim zamanında )Ama şükür iyileşti anneannem bacağına hamur sardı ve Kalsiyum takviyesi yaptık . Bu foto da iyileşmiş hali zaten .
Ama maalesef tırnağı bir daha çıkmadı
Gecmis olsun

Geri