petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun kanadında sorun var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve CNK TC tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Kuşumun hiç birşeyi yokken bir geceden sonra sabah baktığımda kuşumun sol kanadı sarkmış şekilde aynı aşağıda vereceğim resimdeki gibi aşağı sarkık bir kanadı siz ce bu incinme mi cünkü kusu kafesten cıkartmam kolay kolay birşeyde yok salma kafeste besliyorum acaba diye düşünüyorum gece kafeste uctu kafes teline mi sıkıştırdı kanadı ne yaptı .

Doğru bilgileri bekliyorum kuş yem yiyor su içiyor fakat kanadı agrıyor herhalde ötmüyor artık eskisi gibi. 4 gündür böyle kuşum . Aşağıdaki resimdeki gibi aynen ama aşağıdaki resimdeki kuş benim değil örnek olarak gösterdim.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=2841]dante25[/MENTION] [MENTION=1]Muhammet ÇELİK[/MENTION] cevaplarınızı bekliyorum.

#1 CNK TC, 7 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 7 Temmuz 2014
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun.
    Önceden beslediğin kuş, 4 gündür bu haldeyse muhtemelen çarpmya bağlı bir ağrı olabilir. Uçmasında bir sıkıntı yoksa geçecektir yakın zamanda.

3. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Levent abi ucamıyor fakat yanlız kanadını kıpratıyor . Büyük ihtimal kafes tellerine sıkıştırdı veya carptı gece kendini sabah baktığımda böyle olmustu. Eskisi gibi ötmüyor fakat yemini suyunu mamasını güzel yiyor.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Birkaç gün takibet, gelişme göstermezse bir veterinere göster istersen.
    Tekrar geçmiş olsun.

5. kadir can ucun

gece eğer çıtırtı veya ani ses vb şey olduysa kendini kafeste ordan oraya atmıştır.Benim başıma geldi dün.

6. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    çifthane kafeste besliyorum evet yanlız orta bölümünden ayırdım 4 kuş var aynı çifthanede dün gece çıldırdıklarını gördüm ışığı açtım çarpıyorlardı kafes tellerine . Ama bu kanat olayı 4 - 5 gün önce oldu yani benm bulunduğum odada değildi kuşlar.

Ben incindiğini düşünüyorum fakat iyileşme süresi nedir onu bilmiyorum.

#6 CNK TC, 8 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 8 Temmuz 2014
  7. kadir can ucun

Bazı ahşap eşylardan çıtırtı gelir.inşallah iyileşir.Geçmiş olsun

8. Tarık Doğanlar

Tarık Doğanlar New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba Arkadaşlar benim de kuşumun aynibkardesiminki gibi bir kanadı çökük kaynarsa yanlıs kaynarmı yada birakip kendi kendine iyileşir mi kuşun kanadı titriyor bide hem de tüy döküyor çok kötü bi zamana denk geldi kanat incinmesimi desem kırılmasımı bilemedim sizce nasıl yapmalıyım

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu kanadı incinmesi

,
  2. kuşumun kanadı incindi

,
  3. muhabbet kuşu bir kanadı aşağıda

,
  4. muhabbet kuşu kanat kırılması,
  5. muhabbet kusu kanadı dusuk,
  6. kanadi kirilan muhabbet kusu,
  7. kanadi kirik mu,