Karadeniz Pet

Kuşumun neyi var çok hasta

Mustafa23

Paylaşımcı Üye
Symcox 0.5 ml tam suluga ve vitaform mercimek kadar tam suluga 3 gun boyunca 2 farkli sulukta beraber verildi. Sonra symcox kes dedi veteriner, neo teramycn ve vitaform 2 gün beraber verildi ama duzelme yok. 5 gün kullandım ilaçları bi düzelme olmayınca dunde sirkeli su verdim. Suan durumu bu. En basta cok suluydu diskisi, ilaclardan sonra katilaştı macun kivama geldi ve popoya cok yapıştı ve rengi siyaşlaşmaya başladı. Fakat hiç bir düzelme yok lütfen yardım edin

Ekli dosyalar

• download_20181101_120759.jpg
    download_20181101_120759.jpg
    453.8 KB · Görüntüleme: 58
  • download_20181101_121422.jpg
    download_20181101_121422.jpg
    391.8 KB · Görüntüleme: 59
  • download_20181101_120924.jpg
    download_20181101_120924.jpg
    300.9 KB · Görüntüleme: 69
  • download_20181101_121428.jpg
    download_20181101_121428.jpg
    330.9 KB · Görüntüleme: 65
  • download_20181101_120754.jpg
    download_20181101_120754.jpg
    300.3 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
Hiç iyi değil neden kimse yardımcı olmuyor ? :(

Büyük geçmiş olsun keşke elimden bir şey gelebilse ancak veteriner en iyisini bilir

Çok üzgünüm dediğim gibi keşke elimden bir şey gelse ancak bu şekilde bir tedavi uygulanması daha olumsuz sonuçlar doğurabilir siz yine de veterinerin dediklerini uygulayın

Pirinç haşla ve o çıkan beyaz suyu 6-7 damla suluğuna damlat. Daha sonrasında Avisol Plus ve Avisol B edin petshoplarda vardır. Kuşu soğuk olmayan bir ortama al ve Sebze Meyve takviyesi yap + Mandalina varsa C vitamini açısından iyi gelir Mandalina yedir biraz sonrasında Calcimax 3d veya veterinere gidip vitamin ve iç parazit ilacı al daha sonrasında probiyotik takviyesi yapıp 3 gün boyunca suyuna 5 damla limon damlat daha sonrasında normal rutin beslemeye devam edebilirsin. Umarım iyi olur.

İki suluk kullandığınızı söylemişsiniz, bu durumda kuşunuz bir gün içerisinde yaklaşık olarak 0,0005 ml ilaç almış olur ki bu da muhtemelen pek bir işe yaramaz. Veteriner bunu hangi hesaba göre söylemiş bilemiyorum. Elinizde hangi ilaçlardan olduğunu söylerseniz ona göre bir tavsiye verelim

İki suluk kullandığınızı söylemişsiniz, bu durumda kuşunuz bir gün içerisinde yaklaşık olarak 0,0005 ml ilaç almış olur ki bu da muhtemelen pek bir işe yaramaz. Veteriner bunu hangi hesaba göre söylemiş bilemiyorum. Elinizde hangi ilaçlardan olduğunu söylerseniz ona göre bir tavsiye verelim
Vitaform, neo teramycn ve symcox adlı ilaçlar var şuan elimde

Ben şırınga yardımıyla her sudan ağzına damlattım elimden geldiği kadar, bende iki suluk olunca hangisinden içip içmediğini anlayamıyordum

Kuşu birkaç saat susuz bırakarak çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak verin. 2 saat sonra suluğu alın ve vitaminli su hazırlayarak verin. Bunu günde iki defa yapın. Yanlış anlamadıysam 2 gündür neo terramycin kullanıyorsunuz, toplamda 6 gün kullanın. Gelişmeleri buradan paylaşın

İki farklı suluk takılıydı, birinde vitaform mercimek tanesi kadar, diğer suluğada 0.5 ml symcox bıraktım, bu iki ilacı kullandı 3 gün, dışkısı katılaşmaya ve simsiyah olmaya başladı veterineri aradım symcox kes dedi, tek sulukta neo teramycn ve vitaformu ikisinide mercimek tanesi kadar karıştır tek sulukta ver dedi, 2 günde buna devam ettim, kuşta bi değişiklik olmadı kafes altına inmeye başladı devamlı uyuyor ve dışkısı çok kötü kokuyor, bende ilacı kesip dün gece sirkeli su bıraktım, bu sabahta neo teramycni mercimek tanesinden büyük(2 mercimek tanesi boyutunda) arttırdım suluğunda karıştırdım ağzına zorla 3 4 damla şırıngayla verdim. Üstte yazılanın aynısı olabilir fakat ayrıntılı anlatmak istedim yanlışlık olmaması için

Kuşu birkaç saat susuz bırakarak çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak verin. 2 saat sonra suluğu alın ve vitaminli su hazırlayarak verin. Bunu günde iki defa yapın. Yanlış anlamadıysam 2 gündür neo terramycin kullanıyorsunuz, toplamda 6 gün kullanın. Gelişmeleri buradan paylaşın
Hocam mesajınızı yeni gördüm ben yukarıda açıklama yaptım tam anlaşılsın diye, şuan iş yerindeyim akşam 10 10.30 gibi eve geçtiğimde suyunu tazeleycm, dediğiniz yöntemi yapayım suluğu alayım fakat şırıngayla ağzına damlatıyodum bu yöntem yeterli olur mu yoksa 2 saat suluğu almam gerekirmi, birde vitamin olarak ne öneriyosunuz petshop vitaminlerine güvenmiyorum

Geceden suluğu alıp ilk ilacı halledebilirsiniz, ikincisinde ise en az 2 saat susuz bırakmalısınız, ancak kuş fotoğraflarda çok kötü görünüyor, inşallah düzelir

Geri