Karadeniz Pet

Kuşumun Özellikleri ?

YİĞİTÇETİN

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun yaşını ,cinsini ,cinsiyetini yani genel özelliklerini söylermisiniz ?

Ekli dosyalar

• IMG_0240.JPG
    IMG_0240.JPG
    727.2 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_0236.JPG
    IMG_0236.JPG
    788.6 KB · Görüntüleme: 19
  • image.jpg
    image.jpg
    708.9 KB · Görüntüleme: 21
Erkek kuş. Ama tam ayırt edemedim gözlerim kararıyor niyeyse :D. Ve ergenliğe girmiş 6 7 aylık gibime geldi kusura bakma emin değilim tam.

Evet evet dişi burun deliklerinin etrafı beyaz haklısın. :D gözlerde bir şey var benim herhalde bir doktora gideyim.

Irk meselesinin benim gözümde bir değeri yok benim için şu : yerli yabancı jumbo tepeli

Erkek diye almıştım dişi çıktı 4 aydır beraberiz çok alıştı ;( nasıl garanti şekilde öğrenebilirim ?

Ekli dosyalar

• IMG_0235.JPG
    IMG_0235.JPG
    731.8 KB · Görüntüleme: 15
Yüzde 95 dişi gözlüğümü taktım:D alıştın ama erkek mi istiyorsun?

Dişi böyle olur burun delikleri etrafı beyaz olur ama bu daha kızaşmamış

Ekli dosyalar

• 20170812_150516.jpg
    20170812_150516.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 13
Erkek böyle olur bu da kızışmış. Bu evde benle yaşıyor.

Ekli dosyalar

• 20170812_150445.jpg
    20170812_150445.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 11
Çeresine internetten baktığım resimde erkek gibi duruyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    995.5 KB · Görüntüleme: 8
Eş alırken sıkıntı olmaz. Çünkü eşini kendi seçecek. Merak etme, hemcinsine kur yapmaz :D

Benim başıma geldi, saldığım erkek kuş ilginç bi şekilde bir erkeğin yanına gitti. Ama kur mur yapmadı belki arkadaşımdır falan kardeşidir diyecektim ama kuş benim üretimim. Niyeyse kuştan ayırmakta istemedi. :D ama nadir bir durum celal haklı. Eşi salma usulüyle seç kendin bodoslama şu olsun diye dalma. :D

Eğer fotoğrafta parlama varsa erkektir. Benim profil fotoğrafımdaki kuş 8 aylık erkek ve halen burun deliklerinin etrafı açık mavi. 5 aya kadar da beyazdı. Burun deliklerinin etrafındaki her beyazlık dişi olduğunu göstermez. Pembe, mor ya da mavi renk ağırlıklıysa erkektir.
Kuşunuzun fotoğrafını çekip buraya koyacağınız zaman, günün en aydınlık olduğu vakit, perdeleri kapatıp (parlama yapmaması için) flaş kullanmadan çekmenizi tavsiye ederim.

Eğer fotoğrafta parlama varsa erkektir. Benim profil fotoğrafımdaki kuş 8 aylık erkek ve halen burun deliklerinin etrafı açık mavi. 5 aya kadar da beyazdı. Burun deliklerinin etrafındaki her beyazlık dişi olduğunu göstermez. Pembe, mor ya da mavi renk ağırlıklıysa erkektir.
Kuşunuzun fotoğrafını çekip buraya koyacağınız zaman, günün en aydınlık olduğu vakit, perdeleri kapatıp (parlama yapmaması için) flaş kullanmadan çekmenizi tavsiye ederim.
Cidden kafam karıştı bana de erkek gibi geliyo

Dediğim gibi, son fotoğrafta flaştan parlama olmuş sanırım. Muhtemelen pembe renk ağırlıklı ve gerçekten öyleyse erkektir.

Geri