Karadeniz Pet

kuşumun tırnağı koptu

Yeterli bence benim kuşların tırnakları sizinkinden daha beyaz bazılarıda simsiyah türüne göre değişiyor renk olayı. Gördüğüm kadarıyla tırnakları çok beyaz değil mutlaka bir yere takılmıştır tırnağı mümkünse kafesinizi uzaktan çekip fotoğraf atarmısınız.

Gaga taşında kalsiyum falan yok bildiğin inşaaat alçısıdır. Kalamar kemiği kullan.
Petshoplarda satılan gaga taşları öyle fakat isim vermek reklam olur online yerli üretim gaga taşı yapan kuş üreticileri var onlardan temin edebilirsin. Mineral deposu valla.

Yeterli bence benim kuşların tırnakları sizinkinden daha beyaz bazılarıda simsiyah türüne göre değişiyor renk olayı. Gördüğüm kadarıyla tırnakları çok beyaz değil mutlaka bir yere takılmıştır tırnağı mümkünse kafesinizi uzaktan çekip fotoğraf atarmısınız.
Uyuyor suan rahatsız etmek istemiyorum ışıpı açıp. Aslında kuşum bana daha tamamen alışamadı ve uçarken konamıyor arada çarpıyor inciniyor ondan kaynaklı olabilir

Onlarda inşaat alçısından yapıyorlar + kuş kumu + kalamar kemiği ufalıyor + maden suyu bi espirisi yok yani hijyen desen şüpheli.

Evde kendinde yapabiliyorsun yeterki tüketim çok olsun. Fakat kalamar kemiğine alışan kuş her yönden sağlıklı olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kardeşim kuşun ayağını batikonla temizle sonra sar. Öylece bırakırsan iltihaplanır. Batikon bulamam bu saatte dersen sabunlu suyla güzelce temizle sonra ince bir bezle yada yara bandıyla sar.
sabun yakmazmı ayağını ?

Hayır yakmaz. Mikrobunu kırar. Açık yaraları sadece sabunlu suyla yıkayarak iyileştirebilirsiniz. Hem mikrobunu kırar, hem kurutur, hemde iyileşme süresini kısaltır.
ama soyle bisey var kirik tirnak kanadi. oyle cok kanda yok bi kere kanadi oda dibinde kalan tirnak tekrar kirilinca kanadi

Geri