petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun yaşı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve atorun tarafından 7 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. atorun

atorun Member

Beğenileri:
    7
    Merhaba arkadaşlar,

Yeni üye oldum foruma. Muhabbet kuşları ile ilgili pek bilgim yok. Internetten biraz araştırma yaptım. Yavru ve erkek bir muhabbet kuşu alıp konuşturmak istiyordum. Bugün bir kuş aldım nihayet. Kuşu aldığım kişi kuşun 4-5 aylık olduğunu fakat biraz uğraşarak konuşturabileceğimi söyledi. Kuşun yaşının nasıl tespit edildiğini öğrenmek için bazı web sitelerine baktım fakat tam olarak bir sonuca varamadım. Fotoğraflarını ekliyorum. Acaba gerçekten 4-5 aylık mıdır? Ve eğer böyleyse eğitme ve konuşturma şansım nedir? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

2. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    6 aylik erkek . 1 aylik kusu 2 haftada kendinize alistirrisiniz 3+ aylik kusu 2 ay size alismasi icin ugrasir konusma ozelligini genelde 1-3 ay arasinda alir ve 7 8 aylikken konusurlar sabirliyim ugrasirim derseniz sorun yok ama gordugum kadariyla kus uysal elinizde duruyor bu iyiye isaret biraz karakteristik ozellikte onemli konusup konusayacaginda sevgitle yaklasirsaniz hersey olur .

Yasini anlaminin en kolay yolu kafa cizgileri kafa cizgileri yas buyudukce gider 50 gunlukten az kuslarin gagasi siyahtir

3. atorun

atorun Member

Beğenileri:
    7
    Çok teşekkür ederim cevabınız için. Dediğiniz gibi çok uysal. Daha çok yeni olduğu için fazla rahatsız etmemeye çalışıyorum. Ama elimden yem yiyor. Sanırım zamanla daha sıkı dost olacağız :)

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Konusturmak bayağı bir zor gibi ama egitebilirsiniz ilgiyle kusunuz 4 5 aydan büyük damızlık olmuş yavrusu alınır yavru değil

5. atorun

atorun Member

Beğenileri:
    7
    teşekkür ederim cevabınız için. konuşturabilirsem güzel olur tabi ama olmazsa da çok önemli değil. eğitebileceğimi düşünüyorum. ilk günler olduğu için biraz ürkek ama şimdiden elimden yem yemeye başladı. kafesten pek çıkmak istemiyor ama açık bıraktım kapağını zamanla alışır ortama diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş