Karadeniz Pet

Kuşumun yaşı hakkında bilgi verebilir misiniz?

atorun

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Yeni üye oldum foruma. Muhabbet kuşları ile ilgili pek bilgim yok. Internetten biraz araştırma yaptım. Yavru ve erkek bir muhabbet kuşu alıp konuşturmak istiyordum. Bugün bir kuş aldım nihayet. Kuşu aldığım kişi kuşun 4-5 aylık olduğunu fakat biraz uğraşarak konuşturabileceğimi söyledi. Kuşun yaşının nasıl tespit edildiğini öğrenmek için bazı web sitelerine baktım fakat tam olarak bir sonuca varamadım. Fotoğraflarını ekliyorum. Acaba gerçekten 4-5 aylık mıdır? Ve eğer böyleyse eğitme ve konuşturma şansım nedir? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

bDp1rn.jpg

6PbByN.jpg

YkpyOa.jpg

6 aylik erkek . 1 aylik kusu 2 haftada kendinize alistirrisiniz 3+ aylik kusu 2 ay size alismasi icin ugrasir konusma ozelligini genelde 1-3 ay arasinda alir ve 7 8 aylikken konusurlar sabirliyim ugrasirim derseniz sorun yok ama gordugum kadariyla kus uysal elinizde duruyor bu iyiye isaret biraz karakteristik ozellikte onemli konusup konusayacaginda sevgitle yaklasirsaniz hersey olur .

Yasini anlaminin en kolay yolu kafa cizgileri kafa cizgileri yas buyudukce gider 50 gunlukten az kuslarin gagasi siyahtir

6 aylik erkek . 1 aylik kusu 2 haftada kendinize alistirrisiniz 3+ aylik kusu 2 ay size alismasi icin ugrasir konusma ozelligini genelde 1-3 ay arasinda alir ve 7 8 aylikken konusurlar sabirliyim ugrasirim derseniz sorun yok ama gordugum kadariyla kus uysal elinizde duruyor bu iyiye isaret biraz karakteristik ozellikte onemli konusup konusayacaginda sevgitle yaklasirsaniz hersey olur .

Yasini anlaminin en kolay yolu kafa cizgileri kafa cizgileri yas buyudukce gider 50 gunlukten az kuslarin gagasi siyahtir

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Dediğiniz gibi çok uysal. Daha çok yeni olduğu için fazla rahatsız etmemeye çalışıyorum. Ama elimden yem yiyor. Sanırım zamanla daha sıkı dost olacağız :)

Konusturmak bayağı bir zor gibi ama egitebilirsiniz ilgiyle kusunuz 4 5 aydan büyük damızlık olmuş yavrusu alınır yavru değil

Konusturmak bayağı bir zor gibi ama egitebilirsiniz ilgiyle kusunuz 4 5 aydan büyük damızlık olmuş yavrusu alınır yavru değil

teşekkür ederim cevabınız için. konuşturabilirsem güzel olur tabi ama olmazsa da çok önemli değil. eğitebileceğimi düşünüyorum. ilk günler olduğu için biraz ürkek ama şimdiden elimden yem yemeye başladı. kafesten pek çıkmak istemiyor ama açık bıraktım kapağını zamanla alışır ortama diye düşünüyorum.

Geri