Karadeniz Pet

Kuşumun yeminin içinde kabuksuz yem var

Şeker2019

Paylaşımcı Üye
merhaba normalde kabuklu yem olan yem kullanıyorum. (Vivit- aspur ve ak darı karışımı) ama içinde bir sürü kabuksuz yem var. Aldığımda hepsi kabukluydu. Yem kabının içinde çoğu kabuksuz şu an. Kuşum neden bu hareketi yapmıştır sizce? Ben bir çıkarımda bulunamadım

Yediği yemlerin kabukları yemlikte mi kalmış ben anlamadım sorunu :)

İyice gözlem yapın sanırım kuşunuz yemlerin kabuğunu kırıp kırıp yutmamış. İçgüdüsel olarak bir rahatsızlığı varsa belli etmemeye çalışıyor olabilir.

Yediği yemlerin kabukları yemlikte mi kalmış ben anlamadım sorunu :)
Yani anlatmak istediğim, yemi kırmış ve yemin kabuğunu atmış ama içini yememiş içi de yem kabında duruyor. Bana çok garip geldi. Kusması filan yok ama bu davranışın sebebini gerçekten anlamlandıramadım

Bende anlayamadım, ama aklıma şöyle bir fikir geldi, kabuksuz yem alıp öyle deneme yapsanız, bence öyle yiyecektir

Kuşum hastayken aynı sorunu yaşadım. Yiyor zannediyordum ama kırıp kırıp bırakıyormuş. Yemleri üflerken farkettim. Yem koyduğunuzda kaba bir çizgi çekip yiyip yemediğini kontrol edebilirsiniz; bende işe yaramıştı. Tohum seçen bir kuşsa sevdiği tohumu yiyip kalanları keyfi kırıp bırakmışta olabilir.

Kuşum hastayken aynı sorunu yaşadım. Yiyor zannediyordum ama kırıp kırıp bırakıyormuş. Yemleri üflerken farkettim. Yem koyduğunuzda kaba bir çizgi çekip yiyip yemediğini kontrol edebilirsiniz; bende işe yaramıştı. Tohum seçen bir kuşsa sevdiği tohumu yiyip kalanları keyfi kırıp bırakmışta olabilir.
Ak darı ve aspura bayılır normalde. Ama yaptığı davranış şaşırtıcı. Gözleme devam ediyorum

Geri