Karadeniz Pet

Kuşumun yeni kafesi ve kafes düzeni.

AlicanSevinc

Yeni Üye
arkadaşlar daha önce konu açmıştım zaten cinsiyeti ile ilgili oradada belirtmiştim yeni kafes alacağımdan. yeni kafes aldım acaba kafes ve kafesin içindekiler düzgünmüdür ? kuş hakkında çok endişeliyim bize alışması güvenmesi için elimden geleni yapıyorum ama bir türlü alıştıramadık sürekli kaçışta. gaga taşı aldım. taşa nasıl alıştırabilirim ? birde sürekli aynanın karşısında duruyor hatta eski kafesinden çıkartırken bile aynanın üstüne çıkarttım kuşu. sizce bu zararlımıdır yoksa kalsın mı devam mı etsin ayna karşısında durmaya

pYj8BN.jpg

kYALn7.jpg

Nb3grN.jpg

aBjM2R.jpg

size alışmasını istiyorsanız aynalı salıbçağı çıkarın.
suluğu dıştan takabilecek tip alın. sizin için rahat olur. bende tüneğin yönünü çevirip biri aşağıda biri yukarıda tünek yapın. kafes yatay tel olsa kuş için rahat olurmuş. bir de dışardan takılan akıllı yemlki alırsanız siz rahat edersiniz içersi daralmadığı için kuşta rahat eder.

saolun hocam yorumunuz için. dikkate alacağım. şimdi çıkarıyorum aynayı

kafes tek kuş için bile çok küçük

satan arkadaşa sordum nasıldır küçük gelir mi diye arkadaş ideal dedi. zaten paket fiyatlarıda vardı bu kafesten daha küçükleri kuşuyla beraber 50 tlye felan. gözüme küçük gelmedi ama bir çaresine bakmaya çalışırım. kafesin üstü açılıyor belki üstüne eski kafesi takabilirim

kafes dar içine koyduklarındahada daraltmış bence dıştan tak yemliği suluğu vs..

arkadaşlar daha önce konu açmıştım zaten cinsiyeti ile ilgili oradada belirtmiştim yeni kafes alacağımdan. yeni kafes aldım acaba kafes ve kafesin içindekiler düzgünmüdür ? kuş hakkında çok endişeliyim bize alışması güvenmesi için elimden geleni yapıyorum ama bir türlü alıştıramadık sürekli kaçışta. gaga taşı aldım. taşa nasıl alıştırabilirim ? birde sürekli aynanın karşısında duruyor hatta eski kafesinden çıkartırken bile aynanın üstüne çıkarttım kuşu. sizce bu zararlımıdır yoksa kalsın mı devam mı etsin ayna karşısında durmaya

pYj8BN.jpg

kYALn7.jpg

Nb3grN.jpg

aBjM2R.jpg[

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kafes tek kus icin iyi sayilir sen sulugu ve yenligi disaedan tak icerde yer kaplamasin birde tunegi obur turlu tak 2 tane salincagi aynasiz olani oneririm

Son düzenleme:
satan arkadaşa sordum nasıldır küçük gelir mi diye arkadaş ideal dedi. zaten paket fiyatlarıda vardı bu kafesten daha küçükleri kuşuyla beraber 50 tlye felan. gözüme küçük gelmedi ama bir çaresine bakmaya çalışırım. kafesin üstü açılıyor belki üstüne eski kafesi takabilirim[/QUOTE

yükseklik açısından söylemişdim kafes dar

ilginiz için teşekkür ediyorum arkadaşlar. aynayı çıkardım. suluğu değiştirecem. yemliği kafesin içinde gelen yemlikle değiştirecem.

kafes tek kuş için iyi fakat kafes boyalı ilerde sorun çıkartabilir yani boyayı kemire kemire zehirlenebilir kuşun ve kafes yatay telli değil kuşun rahat edemez imkanın varsa kafesi değiştir ve biraz daha büyük bir kafes al benceaynalı salıncağı çıkar kursak mantarı yapabilir ve size alışmaz aynasız bir salıncak alın tahta tünek iyidir bir tane daha tahta tünek alın ve bu tüneğe paralel olarak biraz daha aşağıya takın kapının hizasına takın mesele alacağınız tüneği ayrıca yemliği ve suluğu dışardan takın suluk uygun değil yatay telli kafesler içindir kanarya suluğu oluyor ondan alın dışardan takın o alacağınz suluğu birde yemliğin alında beyaz bir kap var ne için dir o içine kum mu koyuyorswunuz kum da verin kuşunuza dediğim gibi imkanınız varsa kafesi değiştirin pirinç telli veya nikel gibi boyasız kafesler var ondan alın yatay telliş olsun bu arada

kafes tek kuş için iyi fakat kafes boyalı ilerde sorun çıkartabilir yani boyayı kemire kemire zehirlenebilir kuşun ve kafes yatay telli değil kuşun rahat edemez imkanın varsa kafesi değiştir ve biraz daha büyük bir kafes al benceaynalı salıncağı çıkar kursak mantarı yapabilir ve size alışmaz aynasız bir salıncak alın tahta tünek iyidir bir tane daha tahta tünek alın ve bu tüneğe paralel olarak biraz daha aşağıya takın kapının hizasına takın mesele alacağınız tüneği ayrıca yemliği ve suluğu dışardan takın suluk uygun değil yatay telli kafesler içindir kanarya suluğu oluyor ondan alın dışardan takın o alacağınz suluğu birde yemliğin alında beyaz bir kap var ne için dir o içine kum mu koyuyorswunuz kum da verin kuşunuza dediğim gibi imkanınız varsa kafesi değiştirin pirinç telli veya nikel gibi boyasız kafesler var ondan alın yatay telliş olsun bu arada

hocam 1 ay kadar bu kafesle idare etmem lazım. bende kafesten çok fazla memnun kalmadım telleri ince geldi. aynalı salıncağıda çıkarttım. yemliğin altındaki beyaz kap kafesin içinden çıkan kafesin kendi yemliği. şimdilik bu kafesle idare edicem inşallah dediğiniz gibi biraz geniş ve boyasız kafeslerden alıcam

hocam 1 ay kadar bu kafesle idare etmem lazım. bende kafesten çok fazla memnun kalmadım telleri ince geldi. aynalı salıncağıda çıkarttım. yemliğin altındaki beyaz kap kafesin içinden çıkan kafesin kendi yemliği. şimdilik bu kafesle idare edicem inşallah dediğiniz gibi biraz geniş ve boyasız kafeslerden alıcam

peki tamam 1 ay kadar kullansan bir sorun çıkmaz bence :)

Geri