Karadeniz Pet

Kuşumuz 3 gündür hasta Lütfen Acil Yardım edebilir misiniz

• Konbuyu başlatan Selva Eryucel
  • Başlangıç tarihi
S

Selva Eryucel

Guest
Annemin baktığı 2 muhabbet kuşumuzdan biri hasta.. Aslında forumlarda okumaya çalıştım ancak üzüntü ve yoğunluktan da anlamayamadım açıkçası. Belirtilerimiz, ilk önce ishal vardı. Şimdi yok ama dışkısı koyu yeşil oldu. Kusma var. Suyu ağızdan köpük köpük salya şeklinde çıkarıyor, yediklerini öğütmeden tamamen kusuyor. Zaten birşey yemiyor. Kafesin altına indi. Tüylerini kabartıp öyle duruyor. Neşesi keyfi yok, hasta yani :( Annem kuşçuya götürmüş Avidiare vermiş sadece. Etrafımızda kuşlardan anlayan bir veteriner maalesef yok. Bazı yorumlarda kahve, elma sirkesi, patates okudum. Bir de bactrim yazmıştı. Uygulayabileceğimiz şekilde basit bir şekilde bana yardımcı olabilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler...

hanlanmış patates ihsali keser veya suyuna çay kaşığının ucuyla türk kahvesi kat ve mutlaka kuş kumu bulundur kafeste !! vitamin ve mamayıda eksik etme ins düzelir

Eczaneden Bemiks Kompoze 5 ml ampul alın. Suluğuna bir ampulün yarısını karıştırın. Ayrıca suluğu kuşun hizasına yani yere indirin. Kuşu 25-26 derece de tutun. Yeşillik meyve falan vermeyin sadece kuru yemle besleyin. Kısa zamanda kendini toparlar. Geçmiş olsun...

Cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.

İnşallah iyi olur kuşumuz...

Veteriner

Bemiks karıştırılmış suyu şırınga ile vermeye çalışıyoruz. Nispeten daha iyi. Yemek yemeye başladı. Ancak halen keyifsiz ve kabarık oturuyor. İstanbul Avrupa yakasında tropikal kuşlardan anlayan Veteriner bilen var mı acaba ?

geçmiş olsun

Geri