Karadeniz Pet

kuşumuzun cinsiyeti ve ırkı nedir acaba ?

Gürhan TUNCA

Yeni Üye
Yeni kuşumuzun cinsiyeti ve ırkını merak ediyoruz ve tecrübeli arkadaşlarımızdan yardım bekliyoruz.yaş 40 gün.şimdiden teşekkürler...

uczxl.jpg

ud04s.jpg

ud06p.jpg

kesin dişii ve enuz bı kac aylık galıba ve evt yerlı

aldığım yerde çok tecrübeli 40 senelik kuşçu kendisi özellikle erkek istedim ve bu kuşu önerdi bana başkada vardı yanında erkek ama bunu al beni dinle dedi eğer eğitmek ve konuşturmak istiyorsan diye.
ceresinde hiç beyaz yok resimlerde açık renk çıkmasımı acaba size dişi olduğunu düşündürüyor ? tam neresinden anlıyorsunuz dişi olduğunu ? teşekkürler...

dişi değil kuşun erkek aldığın yer doğru söylemiş gagada beyazlık yok fotodan da belli çok genç bi erkek cere mor

çok teşekkürler yorumunuz için peki bişey sorucam ceredeki bu morluk ilerde koyu maviyemi dönecek erkek kuşlardaki gibi ?

çok teşekkürler yorumunuz için peki bişey sorucam ceredeki bu morluk ilerde koyu maviyemi dönecek erkek kuşlardaki gibi ?

evet öyle olur ilerleyen zamanda. gaga da burun deliklerinin yanında beyaz olmadığı sürece bu cere rengi erkek yavrularda olur. fotoğraflarda beyaz görmediğimden ilerde mavi olur :)

Geri