Karadeniz Pet

Kuşun Cinsiyeti ve Davranışı Hakkında Bilgi Lütfen

Rıfat Bor

Meraklı Üye
yaklaşık 45 günlük olduğunu söylediler alırken, sanırım cinsiyeti erkekmiş ama tam emin değiliz. sizce cinsiyeti nedir? gagasında siyah lekeleri var hala. aldıktan sonraki gün parmağa gelmeye başladı. şimdi 3 gün oldu kafaya kendisi uçuyor, kafesin kapısını açık bırakırsam omzuma uçup konuyor. düşündüğümüzden çok hızlı alıştı, hatta dudaktan öpücük veriyor.
yalnız tuhaf bir oyun yapıyor ,kendi kendine zarar görmesinden korkuyorum. yemliklerin tünek kısmının arasına girip gövdesini o aralıktan çekiyor ,doğal olarak hafif sıkışarak bazen çırpınarak çıkıyor. salıncağına binmiyor dengesiz geldiği için ürküyor sanırım. zilli bir oyuncağı var kafeste ama onunla da oynamıyor.
bir de sanırım bileziği rahatsız ediyor sürekli onu çekiştiriyor. çıkarmanın bir yolu var mıdır? bilezik ne işe yarar?
kafadayken saçları tel tel çekiştiriyor. yutuyor mu bilmiyorum bu durumun bir sakıncası olur mu?
OqyzM3.jpg

zAJp4g.jpg

62yvnk.jpg

Son düzenleme:
çok güzel bir kuş yaşı üç aşağı 5 yukarı okadar gözleri falan çok albenili..bilezik çıkarlılamaz orda hangi ülkede hangi üretici ürettiği yazar bide hangi yılda üretildiği bilezikte yazanı buraya yazarsanız cevaplaması daha kolay olur

Son düzenleme:
çok güzel bir kuş yaşı üç aşağı 5 yukarı okadar gözleri falan çok albenili..bilezik çıkarlılamaz orda hangi ülkede hangi üretici ürettiği yazar bide hangi yılda üretildiği bilezikte yazanı buraya yazarsanız cevaplaması daha kolay olur

tkf 15 0003 186 43 yazıyor

2015 türkiye zaten kuş tahmin ettimiz gibi en fazla 45-60 günlük gibi saçlarla oynamayı çok severler bendeki yavrularda öle sürekli oynuyorlar saçımla

erkeke ...........

İlginçtir benim ufaklık da ilk zamanlar dediğiniz gibi yem tuneğinin arasından geçiyor zaman zaman sıkışıyordu hatta yemliği kemirmeye çalışıyordu. Zamanla bunlar geçti. Sanırım yeni ortama alışmaya çalışıyor. Sağlıkla büyüsün ;)

from L925

Bendeki yavrularda yapıyor bu hareketi. Devamlı kontrol ediyorum. Saldiginiz zamanda gözünüz üstünde olsun devamli. Ufak kuşlar çok yaramaz oluyorlar. Çok güzel bir kuş ☺

Geri