Karadeniz Pet

Kuşun dışkısı çok büyük

Hüseyin AYYILDIZ

Yeni Üye
Herkese hayırlı günler..

benim 1 çift kuşum var bunlar şimdiye kadar sorun olmadan kuluçkada yatıyorlardı dışkılarında falan sıkıntı yoktu vs. 2 gün önce kuşumun poposunda şişlik fark ettim yumurtadır diye geçtim ama bugün 3.gün ama hala şişkinlik devam ediyor ve dışkıları az sonra göreceğiniz gibi parmak kadar uzun ve iri bu durum nedir yumurta tıkanması olabilir mi ? ( bu arada kuşum 2 tane yumurtlayıp bıraktı) kuşta hiçbir değişiklik yok titreme kabarma vs . Eğer yumurta tıkanmasıysa öneriniz veya tavsiyeniz nedir yardımcı olursanız sevinirim..

şimdiden herkese teşekkür ederim

bence kuluçkada yattığı için dışkısını tutuyooo yuvadan çıktığı zamnda dışkısını yapıyoo

Kulucka döneminde dışkılar büyük olur

yumurta bırakmadan önce ve kuluçka döneminde dışkılar resimdeki gibi olur. Sorun etmeyin ve fazla rahatsız etmeyin kuşunuzu.

Evet yazdıkları gibi dışkılar çok büyük olur, bizim yuvadaki güvercinlerde de aynısı mevcut :)

Dişi kuşunda ise ve yumurtalığa girip çıkıyor ise normal olabilir. Lakin değil ise titreme, tüylerde kabarma, göz tüylerinde değişim vs. oluyorsa hastalanmıştır.

evet aynısı bendede vardı yumurtladı. ama 3 gunluk sıs konusunda bır sey soylıyemeyecegım

benim kuşunda aynı böyle dışkısı var kuluçka yüzünden oluyor.

Geri