Karadeniz Pet

Kusun durumu cok kotu

furkanyildiz302

Meraklı Üye
Arkadaslar kusumun durumu her saat kotulesiyor Veterinere yarin gitcem bi ilac ayarlattim Vet hazirliyacak bugun aldim petegin ustune koydum kus orada duruyor onceki evcil kusumuda oyle yapiyorduk oyle gecirmistik bakin son durumu
4a16b472db007b8d1918cc0fd133c6b9.jpg

bb7c37718eb893bf133831073fcfda3f.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:52 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

Kimse yardim etmeyecekmi kus gozumun onunde olecek nolur yardim edin

Artik yemiyor Levent abi dun yiyordu bugun kesti yemiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:31 -->-> Daha önceki mesaj 16:26 --

Inanmiyorum ya Veterineri aradim kusumun durumu biraz kotu tam anlatmaya basladim diyorki kusunuzun durumu kotuyse haftaicine dayanmaz ilac onerirmisiniz diyorum kusunuz dayanmaz diyor cok acimasiz birsey bu cok

Allah ıslah etsin o insacığı ya. İşinin hakkını veren insan olsa nasıl böyle der. Tamam binlerce hayvandan anlamak zorunda değil de zannetmiyorum ki bu tür bir vakayla ilk defa karşılaşmış olsun. Başından savıp umursamamak işine geliyor tabi.Söyleyecek şey çok neyse...Kuşa aspur verdin mi belki onu kırabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:31 -->-> Daha önceki mesaj 17:24 --

Ya hu peteğin üstüne niye koyuyorsun orada hava akımı çok olur alttan sıcak üstten soğuk.. Varsa sıcak su torbasına yoksa ısıya dayanabilecek bir şişeye sıcak suyu koy. Torbanın üstünü pamuklu-yünlü bir bezle sar. Isıyı azaltmak amacıyla bunu yapmalısın kuşun yanmayacağı bir ısıya getireceksin torbanın durumunu. Kafesinin tabanına koy. Kuş zaten tabanda. Kafesin etrafını yatış vaktine kadar örtme iyice stres olmasın ama gece kafesin bir yüzü açık olacak şekilde ört.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:33 -->-> Daha önceki mesaj 17:31 --

Kuş beslenemiyorsa ilaç verince daha fena olur. Beslenmesi için serum vermesi gerekiyor veterinerin.

bence yemi parmağınla gagasına kadar getir öyle yedirmeye çalış elini çekmeden tut belki yer

Son düzenleme:
Allah ıslah etsin o insacığı ya. İşinin hakkını veren insan olsa nasıl böyle der. Tamam binlerce hayvandan anlamak zorunda değil de zannetmiyorum ki bu tür bir vakayla ilk defa karşılaşmış olsun. Başından savıp umursamamak işine geliyor tabi.Söyleyecek şey çok neyse...Kuşa aspur verdin mi belki onu kırabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:31 -->-> Daha önceki mesaj 17:24 --

Ya hu peteğin üstüne niye koyuyorsun orada hava akımı çok olur alttan sıcak üstten soğuk.. Varsa sıcak su torbasına yoksa ısıya dayanabilecek bir şişeye sıcak suyu koy. Torbanın üstünü pamuklu-yünlü bir bezle sar. Isıyı azaltmak amacıyla bunu yapmalısın kuşun yanmayacağı bir ısıya getireceksin torbanın durumunu. Kafesinin tabanına koy. Kuş zaten tabanda. Kafesin etrafını yatış vaktine kadar örtme iyice stres olmasın ama gece kafesin bir yüzü açık olacak şekilde ört.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:33 -->-> Daha önceki mesaj 17:31 --

Kuş beslenemiyorsa ilaç verince daha fena olur. Beslenmesi için serum vermesi gerekiyor veterinerin.
Evet Meryem hanim aldigi paralari haketmiyorlar ama yapacak birsey yok Avusturyada yasayan bir kuzenim var ayni benim gibi olmus ama kusu ishalmis Vetler kusu almislar 1 hafta sonra verdiklerinde kus sapasaglammis sorun yokmus bendemi kusu oraya gondersem napsam :D onceki kusuda petegin ustune koyuyorduk sicak suyu koyacagim simdi.
bence yemi parmağınla gagasına kadar getir öyle yedirmeye çalış elini çekmeden tut belki yer
Kus ele aliskin degil kaciyor benden gordum cok aukur yem yedi
http://www.muhabbetkusu.com.tr/showthread.php?t=39725

Eğer benzer belirtiler varsa,üşütmüş olabilir.Yukardaki Paylaşımın belki faydası olur size diye düşündüm.Geçmiş olsun.Umarım iyileşir kuşunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evet okudum bende alayim o ilactan
Bende yazdım msj attım görmedi sanırım
Cevap verdim Tesekkur ederim.

Yem yiyebiliyorsa hala adpur varsa onu ver. Kolay kırdığı için daha fazla yiyecektir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:08 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/showthread.php?t=17819 sen buraya baktın mı? Vet ararken

Evet baktim 2 tanesine gittim 1 ini aradim ilgilenmiyorlar Vetlerden umudumu kestim artik

Peki, kuşu elinle beslemeye çalış yem ver. Aslında bu durumdan kurtulup iyileşmesi mümkünken vetlerin duyarsızlığı çok sinir bozucu. :(

Umarım düzelir,mutlu haberler bekliyoruz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ağzına şu damlat kuşu petek üzerine koyma hava akımı var çok daha perişan olur çok geçmiş olsun

Geri