Karadeniz Pet

Kuşun hastalığı nedir ?

FFTekdemir

Meraklı Üye
Herkese hayırlı cumalar memlekete geldim kardeşim muhabbet kuşu bakıyor fakat sevmek için elime aldığımda kuş çok hafif geldi Hemde çok ayrıca 2.5 ay geçti kuyruğu hiç çıkmamış orantisizligini şöyle örneklendireyim cennet papağanı gibi.. Gagasıyla sürekli kaşınıyor kendini temizliyor her anı o şekilde..öncelikle tedavi icin teşhis koymam gerekiyor ama yanlış bir şey yapmak istemiyorum tecrübeli abilerimiz ilgilenirse sevinirim hayırlı hobiler :)

Son düzenleme:
fotoğraf?
kuşun kafes tabanında, tüyleri arasnda bit var mı?

büyük ihtimalle bir üreme olmuş olabilir. bir bit spreyi alın. kuşu ve kafesi ilaçlayın. yemlik ve suluklalrını yenileyin, tünekler de dahil. tül vs varsa atın, en çok orada saklanır.
geçmiş olsun.

fotoda bir sıkıntı görünmüyor. kuyruk tüyleri düşmüş. onların yerine yenisi gelir. dğer tüylerine de bakılırsa bu kuş ya çok mıncıklanmış (tüyleri çok dağınık) ya da korkmuş ve sağa sola vurmuş kendini. iyi bir bakımla kısa sürede toparlar.

Son düzenleme:
O zaman ben tüyleri için bir vitamin satın alayım bir de dış parazit spreyi , kendisi için kuş maması , suluğuna her gün elma sirkesi limon bal çay suyu kullanarak iyi bir bakımla kendisini toparlıyorum uygun mudur :)
fotoda bir sıkıntı görünmüyor. kuyruk tüyleri düşmüş. onların yerine yenisi gelir. dğer tüylerine de bakılırsa bu kuş ya çok mıncıklanmış (tüyleri çok dağınık) ya da korkmuş ve sağa sola vurmuş kendini. iyi bir bakımla kısa sürede toparlar.

iyi bir vitamin verecekseniz eğer suyu o kadar bulandırmaya gerek yok :) suyuna günde 1-2 damla limon ekleseniz yeterli :)

Geri