petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Limonun gagasındaki bu durum mantar belirtisi mi anlamadım :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Muhammed KARAKAŞ tarafından 12 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed KARAKAŞ

Beğenileri:
    0
    İlk resimde çok rahat bir şekilde görünüyor. Hastalıkları araştırıyorum muhabbet kuşları ile ilgili, hayvanın hasta bir tarafı var mı çözemedim ya da huylandım bilemiyorum. Sürekli olmasa da kaşınıyor baya. Arada da kafasını öne eğiyor, bekliyor öyle uyumaya yakın. Ama şuanda kafesinde bu şekilde normal duruyor yani, uyku saati geldi çünkü :) Gagasında mantar var mı limonun?

2. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    Bir sorun görünmüyor endişe etmeyin

3. Muhammed KARAKAŞ

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim hocam. İlk resimde daha detaylı görünüyor, biraz kavlamış gibi alt tarafı. Resimden biraz daha belirgin gerçekte. Korktum bir sorun var diye :/

4. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Mantar yok kusunuzda

5. ArTemiS

ArTemiS Guest

Gayet sağlıklı bir kuş görüyorum...

6. Mehmet ŞEKER

mantar yok kuşunuzda.

7. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Bencede bir şey yok gibi duruyor kuşta :) Size bir şey söyliyeyim. Böyle internetten hastalıkları, diğer kuş besleyicilerinin başına gelen olayları okudukça paranoyak bir hal almaya başlıyorsun ister istemez. Hani bende karakter olarak böyle çok üstüne titrerim bu tür olaylarda. Sürekli kıllanırım :) Ama sanıyorum ki en iyisi fazla kasmadan, bakımını iyi yapıp kuşu iyi korumak. Gerisini fazla düşünmeden Allaha bırakmak... :)

8. Sevtap DERİN

Sürekli hastalıkları inceleyince insan işkilleniyor, tedirgin oluyor. Merak etmeyin kuşunuzda mantar yok.

9. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Senyorita sözüne katılıyorum. birşeyi ne kadar çok sorgularsan başına bela alır.........

10. Muhammed KARAKAŞ

Beğenileri:
    0
    Evet hocam hastalıkları öğrenmek için araştırma yapıyor, hayvanın her hareketi kıllandırıyor beni artık. Kaşınması falan korkuttu.

11. Muhammed KARAKAŞ

Beğenileri:
    0
    Yorum yazan herkese de teşekkür ederim :)

12. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bi sorun görünmüyor gayet saglıklı bir kuş

13. Yılmaz Ç.

Benim kuşlarımda kaşınıyor ve gagalarıda öyle. Kaşınması için parazit ilacı kullanın.Parazit olabilir.

14. Muhammed KARAKAŞ

Beğenileri:
    0
    İlacı almıştım hocam, üzerinde dediği gibi haftalık sıkıyorum üzerine ve kafese.

15. Yılmaz Ç.

Kaşınma normalse telaşlanacak bir durum yok. Benim kuşlarım da kaşınıyor ve kaşıdıkları yerden tüy kopartırlar. Sorunlu ve ölmüş tüylerini atmak için kaşınıyorlardır. Kuşunuz gayet sağlıklı hiç bir sorunu yok.

Sayfayı Paylaş