petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

[ Lütfen AciL YardıM ] Yumurtadan Çıkan Yavrularım öLüyor...!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve _GaLaXy_ tarafından 25 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. _GaLaXy_

_GaLaXy_ New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar Kuşum Geçen Sefer 6 Tane Yumurtladı. ve 4 tane Yavru Çıkardı Fakat Çıkardı bütün Yavrular ezilmiş vaziyette ölü buldum hep. Yine Yumurtladı Şimdi 5 tane Yumurta var. 1 tanesini çıkarmış gene yavru ezilmiş vaziyette öLü. Erkek Bizi görünce Yuvaya Giriyor Acaba bundan Dolayı anne öLdürüyor oLabilir mi ? Yavrular Neden öLüyor Çıldıracagım. Lütfen Acil Yardım Edermisiniz. Diger Yumurtaları Kurtarayim En Azından...

2. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    yuvanın tabanında oval şekilde açılmış çukur var mı, eğer yoksa bir sonraki kuluçkaya plastik folluklu bir yuva alıp denemeni tavsiye ederim, bir de yuva dikine değil de enine diye tabir edilen yuvalardan olursa daha iyi olur, resimlerle açıklamaya çalışayım.
    Bu yuva dikey diye tabir ettiğim yuva, yavruları ezilme olasılığı fazla
    Bu yuva ise yatay diye tabir ettiğim yuva, yumurta ve yavrular yuva girişinin diğer tarafında toplandığı için yavruların ezilme olasılığı az
    Eğer yuvada sorun yoksa kuşların karakterinden kaynaklanıyor olabilir, yapılacak fazla bir şey yok, yumurtalardan yavru çıkmasına yakın başka bir çifte kaydırabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu yavrularım ölüyor