petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

lütfen Mantar için acil yardım arkadaşlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Cancann tarafından 4 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Cancann

Cancann Guest

En acilinden en kısa sürede en etkili yöntem nedir arkadaşlar?
    ve kuşu bu yöntemle eskisi gibi sağlıklı hale getirebilir miyim?

2. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Oksijen suyu ile temizleyip vazelin sürün 1 haftaya kadar toplar kendini ama çok yarar tedavi bilesiniz...

3. Cancann

Cancann Guest

Teşekkürler...
    Bu bildiğimiz oksijenli su dimi yaraya dökünce yakan?
    çok yarar derken tavsiye ettiğiniz tedavi çok işe yararmı demek istediniz

4. Kadir GÖY

Kadir GÖY New Member

Beğenileri:
    0
    çok yakar demek istemiş

5. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Canı çok yanar gözüne kaçırmayın :) ben benim kuşlarımda uyguladım 1 haftada düzeldi tüy dökecektir korkmayın topluyor kendini geri :)

6. Mithat ÜNALOĞLU

eğer yakmayan birşey olsun derseniz bebeklere kullanılan baticon var bir nevi tendürdiot ondan kullanın ama gerek oksijenli suyu gerekse baticonu kulak çubuğu ile göze ağıza kaçmayacak şekilde uygulayın .. geçmiş olsun

7. Cancann

Cancann Guest

Teşekkürler Mithat abi (arkadaşlar)...

Tavsiyelerinizi uygulayacağım, acaba bu mantar iç organlara da bulaşmış mıdır?

#7 Cancann, 4 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ocak 2015
  8. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Sanmıyorum benim kuş da senin ki gibiydi hocam vitamin kullan suyuna yeterli olur :)

9. Cancann

Cancann Guest

Teşekkürler yiğitcan şimdi hemen ekledim suyuna 1/3 su 10 damla multivitamin ekledim

10. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Rica ederim :)

11. Cancann

Cancann Guest

iç organlar için Sirkeli su içirin diye bişey duymuştum doğruluk payı nedir? eğer doğruysa bunu nasıl yaparım?

12. Mithat ÜNALOĞLU

mantar deride nemli olan kısımlarda ( insan bitki ve hayvan farketmez ) sporla üreyen bir canlı ( eğer mantar ise ) dolayısıyla iç organlarda helede sindirim sistemi gibi asitik bir ortamda yaşayamaz .. iç organlarda sadece akciğer zarına yerleşen çok özel bir tür var kardeşim ... yani işin özeti sirkeye filan gerek yok ..

#12 Mithat ÜNALOĞLU, 4 Ocak 2015
  13. Cancann

Cancann Guest

Anladım abi kuşu getirdiğimden beri takip ediyorum yem yiyor gördüğüm kadarıyla ama sürekli tüyleri kabarık nefes alırken kuyruk aşağı yukarı sallanıyor ve dışkısı biraz koyu ve hafif yapışkanımsı bir kıvamda duruyor gibi vs.. böyle bir uş için bu belirtiler normalmidir kısaca geri dönülmez noktada değildir? inşallah abim :/

14. Mithat ÜNALOĞLU

bence de diğer dostların dediği gibi toparlar kendini sorun çıkmaz sanıyorum eğer olmadı bir antifungal ( fucudin zalain ) gibi bir ilaca bakar dert etme

15. Cancann

Cancann Guest

Abi o ilacın faydısı nedir? eğer diriltecekse al dersen hemen yarın alıp vereyim kuşa

16. Mithat ÜNALOĞLU

yok hayır sen bekle bakalım sadece ilk yazdıklarımızı uygula bu dediklerim son çareler hiç acele etmeye gerek yok

17. Cancann

Cancann Guest

tamam abi bugün petshopçunun verdiği kremi sürdüm yarın baticon sürücem kesin bütün tavsiyelerini yapıcam ilk olarak kuşun kabarma problemi bir geçse içim rahatlayacak göz göregöre ölmesi çok üzer beni ki hiç aklımdan çıkmıo her 5-10dk da bir gidip bakıom kalorifer peteğinede yakın konumlandırdım kuşu

petshopun verdiği krem (alıntı)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:28 -->-> Daha önceki mesaj 22:37 --

Mithat abim bu sabah kuşun son hali acaba ishalmi eğer ishalse elimde Avidiare denilen ilaç var nasıl kullanabilirim?

#17 Cancann, 5 Ocak 2015
  18. aslı sungur

inşallah geçer:)

#18 aslı sungur, 5 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ocak 2015
  19. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    Kafesteki hijyene dikkat et mantarin sebeblerinden en baslicasi budur.trosyd mantar kremi alabilirsin eczane lerde mevcut ayaklarina ve mantar olan bolgeye gunduz ve aksam gunde iki kez surebilirsin 5 gun icin toparlayacaktir
    Gecmis olsun

20. Cancann

Cancann Guest

Saol berkay kardeşim tedaviye başladım ama neden böyle kabarık durduğunu hala çözemedim göğsünü elliyorum bomboş zayıflamış gibi kuş :/

Sayfayı Paylaş