Maliye mi Hukuk Mu?

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Crowlie tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Crowlie
  Gizli

  Crowlie Guest

  Sizlerin bu konuda görüşünü almak istedim :) Etrafımdaki herkes maliye bölümünü neden bırakıyorsun alanının en iyi bölümü tarzında nasihatlarda bulunuyorlar. Hatta sınava tekrar hazırlandığım için millet bana deli gözüyle bakmaya başladı :) Dershanede çoğu ne güzel üniversiten var git oku dermişçesine davranıyor :) Aslında biraz geç oldu 22 yaşında tekrar hazırlanacağım ama şu aralar kararsız kaldım.
  Hukuk fakültesine geçmeyi sırf askerliğimi Asteğmen olarak yapmak ve hakim savcılık için şansımı denemek için istiyorum. Fakat maliye bölümünün bir avantajı da idari hakim savcılığı yapabiliyor olmamız. Fakat İktisadi idari bilimler fakültesinden 1 öğrenci alıyorsa hukuktan 100 öğrenci alıyor.Çok kararsızım dostlar ne yapsam sizce?
   
 2. Ömer Macit
  Çevrimdışı

  Ömer Macit Profesyonel

  Katılım:
  31 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.368
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  istanbul
  dostum erkek için yaş önemli bir an önce mezun olmakta önemli hukuk tabiki oku ama ya kazanamazsan onuda düşün maliye bölümü kpss ile devlete atanabilirsiin çok iyi bölümdür maaşları yüksektir ilerisi parlaktır ama devlete atanamazsan bilemem
   
 3. TİMUCİN TUNC
  Gizli

  maliye mezunuyum kardeşim ben kpss hazırlanıyorum bölüm güzel bırakma derim.
   
 4. Duranettin ERAYDIN
  Gizli

  Her yer iktisadi idari bilimler ve İşletme mezunu zaten sen hukuk oku dışardan da maliye yi bitirirsin zaten kolaylıkla.Çift diploman olur.
   
 5. Crowlie
  Gizli

  Crowlie Guest


  Özel sektörde de maliye mezunları deli paralar alıyor :) Hukuk fakültesini kazanma durumu şu şekilde olacak zaten yaş olmuş 22 benim devlet üniversitesini kazanmam için bu yıl okula gitmeyip sadece dershaneye gidiyor olmamla olacak bir durumdu. Ben sabahları dershaneye akşam da okula gidiyorum :) Aklımdan özel üniversite geçiyor hukuk için ama şu yaş sıkıntısı çok kötü bir durum. 1 yılımı subay olmak için harcadım malum bizim ordumuz geri kafalı renk körlüğü olanlara insan muamelesi yapmıyor :)
  3 yıldır da maliye bölümündeyim 1 yıl hazırlık okudum 2.sınıf şu an

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:17 -->-> Daha önceki mesaj 21:15 --

  Görüşüne saygı duyarım fakat açıktan bitirmekle işin öğrenileceği görüşünde değilim :) kaldı ki bizim hocaların sorduğu sorulardan 100 almak imkansız fakat açıköğretim maliye sorularına bakıyorum en kötü 70'lik puan çekiyorum. Aslında hukuk bitirip geri gelip burayı da bitirmek görüşündeyim. Anlayacağınız 30 yaşında falan 2 üniversite bitirmiş olacağım.

  Acaba okurken mi evlensek? :)
   

Sayfayı Paylaş