Karadeniz Pet

Maliye mi Hukuk Mu?

• Konbuyu başlatan Crowlie
  • Başlangıç tarihi
C

Crowlie

Guest
Sizlerin bu konuda görüşünü almak istedim :) Etrafımdaki herkes maliye bölümünü neden bırakıyorsun alanının en iyi bölümü tarzında nasihatlarda bulunuyorlar. Hatta sınava tekrar hazırlandığım için millet bana deli gözüyle bakmaya başladı :) Dershanede çoğu ne güzel üniversiten var git oku dermişçesine davranıyor :) Aslında biraz geç oldu 22 yaşında tekrar hazırlanacağım ama şu aralar kararsız kaldım.
Hukuk fakültesine geçmeyi sırf askerliğimi Asteğmen olarak yapmak ve hakim savcılık için şansımı denemek için istiyorum. Fakat maliye bölümünün bir avantajı da idari hakim savcılığı yapabiliyor olmamız. Fakat İktisadi idari bilimler fakültesinden 1 öğrenci alıyorsa hukuktan 100 öğrenci alıyor.Çok kararsızım dostlar ne yapsam sizce?

dostum erkek için yaş önemli bir an önce mezun olmakta önemli hukuk tabiki oku ama ya kazanamazsan onuda düşün maliye bölümü kpss ile devlete atanabilirsiin çok iyi bölümdür maaşları yüksektir ilerisi parlaktır ama devlete atanamazsan bilemem

maliye mezunuyum kardeşim ben kpss hazırlanıyorum bölüm güzel bırakma derim.

Her yer iktisadi idari bilimler ve İşletme mezunu zaten sen hukuk oku dışardan da maliye yi bitirirsin zaten kolaylıkla.Çift diploman olur.

dostum erkek için yaş önemli bir an önce mezun olmakta önemli hukuk tabiki oku ama ya kazanamazsan onuda düşün maliye bölümü kpss ile devlete atanabilirsiin çok iyi bölümdür maaşları yüksektir ilerisi parlaktır ama devlete atanamazsan bilemem

Özel sektörde de maliye mezunları deli paralar alıyor :) Hukuk fakültesini kazanma durumu şu şekilde olacak zaten yaş olmuş 22 benim devlet üniversitesini kazanmam için bu yıl okula gitmeyip sadece dershaneye gidiyor olmamla olacak bir durumdu. Ben sabahları dershaneye akşam da okula gidiyorum :) Aklımdan özel üniversite geçiyor hukuk için ama şu yaş sıkıntısı çok kötü bir durum. 1 yılımı subay olmak için harcadım malum bizim ordumuz geri kafalı renk körlüğü olanlara insan muamelesi yapmıyor :)
3 yıldır da maliye bölümündeyim 1 yıl hazırlık okudum 2.sınıf şu an

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:17 -->-> Daha önceki mesaj 21:15 --

Her yer iktisadi idari bilimler ve İşletme mezunu zaten sen hukuk oku dışardan da maliye yi bitirirsin zaten kolaylıkla.Çift diploman olur.

Görüşüne saygı duyarım fakat açıktan bitirmekle işin öğrenileceği görüşünde değilim :) kaldı ki bizim hocaların sorduğu sorulardan 100 almak imkansız fakat açıköğretim maliye sorularına bakıyorum en kötü 70'lik puan çekiyorum. Aslında hukuk bitirip geri gelip burayı da bitirmek görüşündeyim. Anlayacağınız 30 yaşında falan 2 üniversite bitirmiş olacağım.

Acaba okurken mi evlensek? :)