Karadeniz Pet

mama olmadan olur mu?

Merhaba arkadaşlar bir sorum vardı. Bir çift mubişim var. Daha dört aylıklar. Eş tuttular ve mama yedirmeye çalışıyorum. Önce hazır mama aldım ancak yemediler. Sonra sitedeki tariflere bakarak mama hazırlamaya çalıştım ancak yine yemediler. Bir üretici mama yemezlerse bire bir oranında mubiş yemi ile kanarya yemini karıştır mamanın yerini tutar dedi. Kanarya yemini karıştırsam ileride yavru olursa mamanın yerini tutar mı? Ya da mamasız da olsa sağlıklı yavrular alabilir miyim?

illaki mamanın yerini tutmaz ama yemeyen kuşsada nasıl edirilir onuda bilmiyorum bol şans

Teşekkürler ben de ne yapacağımı bilemedim :(

Yese faydali olur tabiki fakat illa yemeli diye bir sey yok bu konuya bu kadar takmayin yemiyorlarsa bir sorun olmaz merak etmeyin:)

yaptıgınız mamanın kokusu cok onemlı onları cezvetmeli biraz aç kalsınlar üstüne cullanırlar

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Birkaç defa daha deneyeyim mamayı, inşallah yerler :)

ben mama yemiyen kuşlarımda mama koyduğum zaman yemlikeri çıkardım 2 3 seferden sonra alıştılar mamaya şimdi yemlikleri çıkarmama gerek kalmıyor silip süpürüyorlar mamayı

Ben de alıştırmaya çalışacağım inşallah olur :)

Benimkilerde yemiyor bende yemligi cikariyim bakalim yerler belki bide ben calisiyorum yrmliklerini 24 saat sonra taksam sikinti olurmu

Pazar bende yumurta sarısı, beyazı üstüne de kuş yemi filan karıştırdım verdim, öyle gagaladı arada gitti bişiler yaptı ama yiyip yemediğinden emin değilim :D

Yemleri cikarin ve mamayi koyun. Mutlaka tadina bakacaklardir. Benimde ilk denemem basarisiz olmustu.

Geri