petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

mama olmadan olur mu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Ömer Sadettin ALKAN tarafından 18 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Ömer Sadettin ALKAN

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar bir sorum vardı. Bir çift mubişim var. Daha dört aylıklar. Eş tuttular ve mama yedirmeye çalışıyorum. Önce hazır mama aldım ancak yemediler. Sonra sitedeki tariflere bakarak mama hazırlamaya çalıştım ancak yine yemediler. Bir üretici mama yemezlerse bire bir oranında mubiş yemi ile kanarya yemini karıştır mamanın yerini tutar dedi. Kanarya yemini karıştırsam ileride yavru olursa mamanın yerini tutar mı? Ya da mamasız da olsa sağlıklı yavrular alabilir miyim?

2. umut solmaz

illaki mamanın yerini tutmaz ama yemeyen kuşsada nasıl edirilir onuda bilmiyorum bol şans

3. Ömer Sadettin ALKAN

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler ben de ne yapacağımı bilemedim :(

4. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Yese faydali olur tabiki fakat illa yemeli diye bir sey yok bu konuya bu kadar takmayin yemiyorlarsa bir sorun olmaz merak etmeyin:)

5. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    yaptıgınız mamanın kokusu cok onemlı onları cezvetmeli biraz aç kalsınlar üstüne cullanırlar

6. Ömer Sadettin ALKAN

Beğenileri:
    0
    Cevaplarınız için çok teşekkürler. Birkaç defa daha deneyeyim mamayı, inşallah yerler :)

7. alperkuyumcu

Beğenileri:
    0
    ben mama yemiyen kuşlarımda mama koyduğum zaman yemlikeri çıkardım 2 3 seferden sonra alıştılar mamaya şimdi yemlikleri çıkarmama gerek kalmıyor silip süpürüyorlar mamayı

8. Ömer Sadettin ALKAN

Beğenileri:
    0
    Ben de alıştırmaya çalışacağım inşallah olur :)

9. Gürkan GÜLER

Altın Üye

Beğenileri:
    23
    Benimkilerde yemiyor bende yemligi cikariyim bakalim yerler belki bide ben calisiyorum yrmliklerini 24 saat sonra taksam sikinti olurmu

10. alperkuyumcu

Beğenileri:
    0
    evet sıkıntı olur yumurta maması cabuk bozuluyor sıcaklarda en fazla 3 saat tutuyorum ben kafeste

11. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Pazar bende yumurta sarısı, beyazı üstüne de kuş yemi filan karıştırdım verdim, öyle gagaladı arada gitti bişiler yaptı ama yiyip yemediğinden emin değilim :D

12. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Yemleri cikarin ve mamayi koyun. Mutlaka tadina bakacaklardir. Benimde ilk denemem basarisiz olmustu.

Sayfayı Paylaş