Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu mama hakkında yardım

Mesut089

Yeni Üye
Merhaba yeni bir çift kuş sahiplendim en güzel en iyi şekilde bakmak için çabalıyorum kafama takılan bazı noktalar var size sormak istediğim. Kuşun suyunu bir dolu bir boş şeklinde probyotik, ack, multivitamin şeklinde tüy döneminde b vitamini burayı anladım ama mama konusunda herkes genel olarak aynı malzemeleri kullanıyor sadece bu ekstra kutularda alınan amino asitli vitamin, samırsak tozu, protein, kursak mantarı olmadığı halde ilacını kullanan var mama tarifinde en çok merak ettiğim düzenli kullanımda hangi ürünleri vermeliyim , hangi ürün olmazsa olmaz, kutularda toz halinde olanlar bunlar için sorum, ona göre sipariş vereceğim ama bir türlü belirleyemiyorum yardımcı olur musunuz?

Merhabalar, kuşları için hazır mama kullananlar da var ama evde beslediğiniz bir iki tane kuş için hazır mama almaya bence hiç gerek yok, kendinizin yaptığı mamalar çok daha sağlıklı olur.
Yumurta maması yapabilirsiniz üzerine kekik ya da havuç rendeyebilirsiniz.
Dal darı haftada bir gün bir adet yiyebilir.
Vitamin ve probiyotik için ise tablo bırakıyorum. Tablodaki günler ve oranlar size yardımcı olur. Kalamar kemiği, mineral blok ve gritli kuş kumu da olursa genel anlamda yapacak pek bir şeyiniz kalmaz. Birde son olarak meyve ve sebze listesinde göz atarak onlarla da destekleyebilirsiniz.
Polish_20230814_211925118.jpg

Hocam bu söylediğinizin hepsini yapıyorum kafeste mevcut zaten yumurta havuç çilenmiş buğday bunları veriyorum yavru aldığımda bir çift daha belki alırsam ekstra bahsettiğim vitamin toz bunları neye göre vermeliyim , almalıyım gerek yoksa bile en azından bilgilenmek istiyorum herkesin ortak kullandığı hazır mama amino asitli vitamin mesela bunları neye göre belirliyolar

Hocam bu söylediğinizin hepsini yapıyorum kafeste mevcut zaten yumurta havuç çilenmiş buğday bunları veriyorum yavru aldığımda bir çift daha belki alırsam ekstra bahsettiğim vitamin toz bunları neye göre vermeliyim , almalıyım gerek yoksa bile en azından bilgilenmek istiyorum herkesin ortak kullandığı hazır mama amino asitli vitamin mesela bunları neye göre belirliyolar
Kusura bakmayın ben farklı şeyleri cevaplamışım o zaman 🙂
Maalesef kendim tecrübe edip kullanmadığım için bu konuda herhangi bir bilgim ve araştırmam maalesef yok, bilen birileri varsa yardımcı olacaktır.
İyi forumlar ✨

Kusura bakmayın ben farklı şeyleri cevaplamışım o zaman 🙂
Maalesef kendim tecrübe edip kullanmadığım için bu konuda herhangi bir bilgim ve araştırmam maalesef yok, bilen birileri varsa yardımcı olacaktır.
İyi forumlar ✨
Cevabınız için teşekkür ederim bakalım merak ediyorum üretim yapanlar illa yardım edecektir

Geri