petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

mama sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alperen GONCA tarafından 9 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Alperen GONCA

Alperen GONCA New Member

Beğenileri:
    0
    Arkdslar dün ilk mamamı yaptm ve akşam 12 de kafese taktm sabah kalktm ama hiç yenmemiş nasıl aliştirabilir destek ! ( kuşlarım çift )

#1 Alperen GONCA, 9 Mayıs 2015
    Son düzenleme: 9 Mayıs 2015
  2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    şuan mama yaptım taktım kafeslerde herkes bi yerden saldrıyor mamayı gündüz saati takın akşama kadar kalsın mamayı tariflerdeki gibi doğru yaptınız mı üzerine biraz yem serpersen ilgisini çeker kuşların

3. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    kuslara ilk mama vermesinde yemeyebilir sen birde aksam vermissin kuslar zaten aksamlari pek yem yemez ilk defa mamayi hic yemez bir kac defa gunduzleri ver uzerine yem serpistir yemligi cikar mutlaka yer

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    İlk başlarda yadırgaya bilirler ve alışmaları zaman alabilir. Siz devamlı mama yapmaya (haftada 2-3) devam edin bence.

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Gece kuşlar çok az yemlenirler. O yüzden sabah 07.00 gibi takarsan daha kolay alışırlar. Bir de arkadaşların dediği gibi eğer yemiyorlarsa üzerine biraz yem dök. Yemlikleri de kaldır, mama verdiğin sıra. Mecbur merak edip yiyeceklerdir.

6. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Mamanın içerisine çay kaşığının ucu ile toz tarçın atın,kokusu cezbedicidir.

7. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    siz takın zamanla yer benimkilerde yemiyordu zamanla yemeyebaşladılar

8. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    güündüz takın genelde mamayı zamanla tadına varıp yiyeceklerdir caymayın siz

9. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    Ben 5-6 ay uğraştım yedirebilmek için ilk başlarda az az yediler sonradan da saldırmaya başladılar şuan yemi bırakıp mamaya gidiyorlar

Sayfayı Paylaş