Karadeniz Pet

mama sorunu

Alperen GONCA

Meraklı Üye
Arkdslar dün ilk mamamı yaptm ve akşam 12 de kafese taktm sabah kalktm ama hiç yenmemiş nasıl aliştirabilir destek ! ( kuşlarım çift )

Son düzenleme:
şuan mama yaptım taktım kafeslerde herkes bi yerden saldrıyor mamayı gündüz saati takın akşama kadar kalsın mamayı tariflerdeki gibi doğru yaptınız mı üzerine biraz yem serpersen ilgisini çeker kuşların

kuslara ilk mama vermesinde yemeyebilir sen birde aksam vermissin kuslar zaten aksamlari pek yem yemez ilk defa mamayi hic yemez bir kac defa gunduzleri ver uzerine yem serpistir yemligi cikar mutlaka yer

İlk başlarda yadırgaya bilirler ve alışmaları zaman alabilir. Siz devamlı mama yapmaya (haftada 2-3) devam edin bence.

Gece kuşlar çok az yemlenirler. O yüzden sabah 07.00 gibi takarsan daha kolay alışırlar. Bir de arkadaşların dediği gibi eğer yemiyorlarsa üzerine biraz yem dök. Yemlikleri de kaldır, mama verdiğin sıra. Mecbur merak edip yiyeceklerdir.

Mamanın içerisine çay kaşığının ucu ile toz tarçın atın,kokusu cezbedicidir.

siz takın zamanla yer benimkilerde yemiyordu zamanla yemeyebaşladılar

güündüz takın genelde mamayı zamanla tadına varıp yiyeceklerdir caymayın siz

Ben 5-6 ay uğraştım yedirebilmek için ilk başlarda az az yediler sonradan da saldırmaya başladılar şuan yemi bırakıp mamaya gidiyorlar

Geri