Karadeniz Pet

[ACiL] 2 gündür kusamama ve iştahsızlık sorunu

WhayBee

Meraklı Üye
Iyi gunler herkese. Arkadaslar dun 3 kusum anne baba ve yavru hastalandi. Yavru sabah öldü suan anne ve baba yasiyor ama yemek yemiyor su icmiyor. Sadece kusuyor gibi hareketler yapiyor. Sanki midesinde yada bogazinda bisey var cikaramiyor gibi. Lutfen bilen biri yardim etsin. Kurtarmak istiyorum.

Cevap: [ACiL] 2 gündür kusamama ve iştahsızlık sorunu

Kuşlarınızı cereyan da bırakmışsınız, büyük ihtimal kabarıklık ve ishalde vardır kafesin tabanına yem ve su koyun kuşlarınızıda kafes tabanına koyup ağızlarına bir miktar çok az bal sürün susamaları için ve ishal ilacı katılmış sudan icmesini saglayın sıcak bir ortamda bulundurun kuşlarınızı geçmiş olsun çok zor ama inş. Düzelirler ...

Son düzenleme:

Kuscu bi antibiyotik verdi hap seklinde. Yarisini ez suya koy icir dedi. Yarari olur mu?

Olabilir deneyin ama bu tip şeylerde sıcaklık çok önemli çünkü kuşlarınız hasta oldukları için üşüyorlar ... Soğutulmus Pirinç haşlaması ve patates püresi verebilirsiniz ..

Simdi kafes tabanina yem ve ilacli su koydum tunekleride cikardim. Dogrumu yaptim ?

Kuslarinizin agzindan pis koku geliyor mu? Diskilari fosforlu koyu yesil mi?

Bak resim paylaştım evet fosforlu siyah mı yeşilmi öyle bişey. Ne yapmam gerek ?
9LdLj3.jpg

Son düzenleme:

Gaga tasından sonra böyle oldular degil mi? Diskilari hic normal degil siyah gorunuyor resimden bu da sindirimde ciddi problem demek. İlacı kus satan birinden mi yoksa veterinerden mi aldınız bilmiyorum ama kuşları acil bir veterinerin görmesi gerekiyor. Eğer veteriner gördüyse dediklerini uygulayın umarım kısa zamanda iyileşirler.

Evet gaga taşından sonra böyle oldular. İlacı pet shoptan aldım. Şuan veterinere götüremiyorum zayıflar. Yani dışarıya çıkarsam o hava bile çok kötü etkiler. Benim yapabileceğim birşey varsa hemen yapmak istiyorum

Petshop culara ilaç konusunda güvenmeyin yani belli ki gaga tasına da kuşların sağlığını bozacak birsey bulaşmış. Kuşları götüremiyorsanız lütfen kuşlardan anlıyorsa yakınınızdaki veteriner ona durumu anlatıp danışın. En kotu burada kuşlardan anlayan vetlerin paylaşıldığı bir konu var oradan birinden telefonla yardım alin ve bunlari acil olarak yapın lütfen yavruyu kaybetmişsiniz barı anne baba kurtulsun

- - - Updated - - -

Telefonla konuşursanız bir Vet le, petshoptan aldığınız ilacın uygun olup olmadigini da danışın. Degilse zaten yeni ilaç söyleyecektir.

- - - Updated - - -

Ve dünden beri yemedilerse artık mutlaka yem yemeleri gerekiyor ilac içmeden önce. Yoksa ilac, aç oldukları icin faydadan cok zarar olur

Geri