Karadeniz Pet

Mama Yapımı

ShahmarAzeGs

Paylaşımcı Üye
İyi Akşamlar Arkadaşlar.. benim 1 çift Muhabbet Kuşum var Haftada 2-3 defa yumurta havuç maması yapıyorum bazen karışık yapıyorum.. mamada fazla oluyor yarım yumurta bile yapsam mama fazla oluyor çöpede atmak istemiyorum israf olmasın diye.. acaba mama böyle kalırsa bozulurmu? yarısını şimdi yarısınıda sonra versem olurmu? bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.. Önceden Teşekkürler:

Selamlar.
Kuş sayınız az ise, haliyle kullandığınız yumurta artacak ve israf olacaktır. Tavsiye olarakta, bıldırcın yumurtası kullanmanızı öneririm. Bıldırcın yumurtası, boyutu itibariyle işinizi görecektir.
Ek olarakta; havuç kuşlarınızı kızıştıracaktır, sade yumurta maması kuşlarınız için kâfîdir.
İyi forumlar.

Selamlar.
Kuş sayınız az ise, haliyle kullandığınız yumurta artacak ve israf olacaktır. Tavsiye olarakta, bıldırcın yumurtası kullanmanızı öneririm. Bıldırcın yumurtası, boyutu itibariyle işinizi görecektir.
Ek olarakta; havuç kuşlarınızı kızıştıracaktır, sade yumurta maması kuşlarınız için kâfîdir.
İyi forumlar.
Teşekkür ederim Abicim Allah Razı Olsun

Yumurtayı dörde böl.Sarısının yarısını beyazının çeyreğini mamada kullan.Geriye kalanıda tuzla ye kardeşim.Böylece ziyan olmaz.

Ben artan mamayı,yumurtayı bahçeye,yeşilliğe döküyorum. Bizim burada karga,saksağan çok oluyor. Hiçte seçici değil keratalar :) Bazen tavuk artığı felan da oluyor iştahla yemelerini izliyorum.

Ben artan mamayı,yumurtayı bahçeye,yeşilliğe döküyorum. Bizim burada karga,saksağan çok oluyor. Hiçte seçici değil keratalar :) Bazen tavuk artığı felan da oluyor iştahla yemelerini izliyorum.
Sizi tebrik ederim.Doğadaki canlılara da bakmamız lazım.Hepimiz birbirimize bir hayat zinciri ile bağlıyız.Benimde balkonumda yem ve su verdiğim.Kumru,guguk kuşu,serçeler var.Bana o kadar alıştılar ki neredeyse elimden yiyicekler :D

Bildircin yumurtasi cok guzel oluyor, tek dezavantaji koftehorlar onun tadini alinca normal yumurtaya burun kiviriyorlar :D