Karadeniz Pet

mama yeme alışkanlığı

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
bir çift muhabbet kuşum var. kafesim büyük çifthane 1 akıllı yemliği ve 2 normal yemlik bölmesi var. mama hazırladığım zaman normal yemlik bölmesine koyduğumda yemiyorlar. yemliği tüneğin yanına iç kısıma astığımda yiyorlar ama birçoğunu israf edip etrafa saçıyorlar ayrıca mama kabını da astığım yerden düşürüyorlar ne yapmam gerek.

bir çift muhabbet kuşum var. kafesim büyük çifthane 1 akıllı yemliği ve 2 normal yemlik bölmesi var. mama hazırladığım zaman normal yemlik bölmesine koyduğumda yemiyorlar. yemliği tüneğin yanına iç kısıma astığımda yiyorlar ama birçoğunu israf edip etrafa saçıyorlar ayrıca mama kabını da astığım yerden düşürüyorlar ne yapmam gerek.

hahah benimkinde gavur inadı var o zaman benim hiç yanaşmıyor bile yemliğe koydum yemedi şimdi yemliğe koyup tünediği yere suluğa yakın yere koyuyorum gene yemiyor. keşke yese de dağıtsa :) Yemliği sabitleyebilirsen sabitle birşeylerle kabı düşürmezler böylece

sırf kafes tabanı temiz olsun diye paraya kıydım kaliteli ızgaralı kafes aldım ama kuşlar pasaklı. dişi mamayı yerken bir lokma yiyip diğer lokmayı tükürüyor etrafa, kafeste tül var ama tülün üstünden dışarı saçmayı becerebiliyor zilli. bir türlü alıştıramadım yemlik bölmesinde mama yemeye

Kaç kere denedim benim kuşum da mama yemiyor. En azından denemesi için üstüne az bir şey yem serpiyorum yemleri yiyor mamayı etrafa saçıyor yem aramak için. Meyve de yemiyor kaç kere elma rendeleyin verdim muz ezdim verdim yemiyor inat.

Son düzenleme:
mamalıgı kafes kapısına sıkıştırın düşüremezler o zman
bıraz dan yenı bır konu acacaktım benım kuşların mama yerken bakarsınız :)

Geri