Karadeniz Pet

Mama yemediler

gurcan38

Meraklı Üye
Etimek yumusta havuc mama yaptım koydum kafese dokunmamışlar bile şuan avisol ve nijer verıyorum mama neden yemediler yanlışmı yaptım acaba?

Muhabbetkusu.com.tr den bakıpta mı yaptınız mamayı? Yoksa kendiniz kafanızda planladığınız şekilde mi yaptınız? Mamayı sevmemiş olabilirler bu birinci sebeb, diğeri de hemen yemeyebilir kuş yuvasında dursun. Gerekirse 3-5 kere yapın böyle Muhabbet Kuşları meraklıdır mutlaka tadına bakacaklardır.

Ama mamanınıcınde yumurta var bakteri yapar diye 1 gün sonra aldım onlerinden mama ne kadar kalabilir ?? Ayrı bır kaba kafesin tabanına mı koymalıyım ??

Hangi mamayi kullanirsan kullan ..hangi tarifi uygularsan uygula kivamini iyi ayarlaman gerekiyor..Kuslarin agiz tadini yakaladin mi bi daha mamalikta goremezsin mamayi aninda tuketirler..

Hangi mamayi kullanirsan kullan ..hangi tarifi uygularsan uygula kivamini iyi ayarlaman gerekiyor..Kuslarin agiz tadini yakaladin mi bi daha mamalikta goremezsin mamayi aninda tuketirler..

Abi sayenizde mamalığımı yıkamıyorum :) Mamalığa dil atarak temizliyorlar sağolsunlar :)

:))

Sn Yönetici mamayı me şekilde servis etmekiyim?
Yemliklerine koymuştum ben ayrı kapta kafesın altına mı koyayım?
Ayrıca mama kafeste kaç gün bekler??

Tevfik o mamanin icindekileri sende bilsen dayanamaz yersin...Kuslarin tam damarindan yakaladim yememeleri imkansız..

Lütfen bizimlede paylaşabılirmısınız? Beya forumda varsa link atabılırmısınız forumda yeniyim

Teşekkürler

:))

Sn Yönetici mamayı me şekilde servis etmekiyim?
Yemliklerine koymuştum ben ayrı kapta kafesın altına mı koyayım?
Ayrıca mama kafeste kaç gün bekler??

Merhaba mamanizi tunege en yakin yere asin ve en fazla 8 saat sonra tekrar alin ..Kuslariniz yemiyorsa pes etmeyin farkli yontemlerle tekrar mama hazirlayin ve tekrar onlara servis edin..Mutlaka yiyeceklerdir..

ilk yumurtanın bugün 8. günü mama hala yemiyorlar

avisol ve mürekkep balığı kemiği sürekli tüketiyorlar mama ısrarından vazgeçsem mi ?