petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mantar hastaligi

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Deniz ECE tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Deniz ECE

Deniz ECE New Member

Beğenileri:
    0
    Mantar hastaligi nasil anlasilir engellemek icin neler yapilir hangi kremler kullanilir birde en fazla 2-2.5 aylik banyo yaptirmali miyim vitamin almali miyim hangisini onerirsiniz kraker vereyimmi sebze olarak ne vermeliyim? Tesekkurler

2. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    öncelikle mantar gaga ve göz çevresinde olur ayaklara kadar yayılır önlemenin yolu daha mantar ilk aşamadaysa yani sadece gagada mevcutsa vazelin sürebilirsiniz fakat ben yinmede mantar kremi öneririm günlük benim bild,iğim 2 veya 3 kere sürülür ne kafdar uygulandığını bilmiyorum
    banyoya gelince bence banyo yaptırma havalar soğuk kesin hasta olur yazın yaptır banyoyu
    vitamin al vitmin olarak sera ürünleri yada avisol veya avivit öneririm suyuna damlatıcaksın koyucaksın ne kadar koyucağını kutuda yazar
    kraker verme bal veya meyve yerine kimyasal koyuyolar ayrıca balı kim bulmuşta kuşa veriyor krakerler zaten 1 lira oluyor 1 liralık şeyde bal olmaz yani almayın ebnce önermiyorlar
    sebzeyi haftada1 veya 2 olmak üzere aşırıya kaçmamak üzere marul veya havuç verebilirsiniz özellikle havucu çok severler fakat kuşunuz ishalse vermeyin sebzeyi çarşamba günü verirsinz sebzeyi bide pazar verirsiniz ya da sdece bir gün vebşilirsiniz

#2 Rassien, 7 Ekim 2014
    Son düzenleme: 7 Ekim 2014
  3. loli poya

loli poya New Member

Beğenileri:
    0
    Mantar hastalığına yakalanan kuşlarda,cerenin ve gaganın pütürlü bir hal alması görülür.Gagada renk değişikliği olur.Göze sıçrarsa göz etrafındaki tüyler dökülür vs.Mantar hastalığı varsa vazelin yardımıyla geçmesi sağlanır.Vazelin geçirmez ise veterinere götürmek gerekir.

Bazı muhabbet kuşları banyo yapmayı sevmez.Özel kafeslere takılan banyoluklar var.Girerse girer girmesse girmez zaten.İlk başlarda korkucaktır.Bu soğukta yıkamayın derim.Havalar ısınsın.Hastalıklara karşı dayanıksızlar.Ölüme sürükleyebilir.

Dirençli ve dayanıklı olması için haftada bir vitamin kullanabilirsiniz.Ballı krakeri çok seviyorlar ancak içinde çok fazla katkı maddesi olmasın.Sebze olarak ben salatalık ve yeşillik veriyordum.

4. Deniz ECE

Deniz ECE New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler kraker olarak champion almistim kalitelidir diye sebze olarak maydonozu cok seviyor soylediklerinize bakilirsa mantar falan yok

5. loli poya

loli poya New Member

Beğenileri:
    0
    Maydonoz boğazına takılıp nefes almasını engelleyebilir.Dikkat.

6. Deniz ECE

Deniz ECE New Member

Beğenileri:
    0
    [​IMG] ayaginda mantar mi var tirnaklarinin hemen alti şiş

7. loli poya

loli poya New Member

Beğenileri:
    0
    Yok ama benim kuşumunda öyleydi.

8. Deniz ECE

Deniz ECE New Member

Beğenileri:
    0
    Normal halimi yani tirnaklarinin alti cok kotu duruyo

9. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    biliyorum şiş gibi görünüor ama her kuşun ayağı öledir şiş gibi görünüyor

10. Nihat ÖZKAN

bir tek gagada mantar var, vazelin deneyeceğim. inşallah geçririz. ama günde iki kere yeterli gelecek mi? 3 kere süremeyebilirim. Evde değilim. :(

Sayfayı Paylaş