Karadeniz Pet

maşuk tan ince bilgiler

• Konbuyu başlatan Tahsin ÖZDEN
  • Başlangıç tarihi

evde bakılan muhabbet kuşu kafesleri nasıl olmalı

• Kullanılan toplam oy
    9
  • Anket kapatılmış .
bilgiler güzel ama yanlış kafes diye düşünüyorum :D

tabiki düşünebilirsiniz benim amacım zaten doğru olarak bilinenlerin çoğunun aslında yanlış olduğunu kanıtlamak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:49 -->-> Daha önceki mesaj 13:46 --

evet kafes seçimi yanlış

bana söyleyebilirmisin kafesteki yanlışlık nerede :) nasıl olmalı neye göre olmalı bunların cevabını verebilirmisin?

kafesin yuvarlak (silindirik) olması dikey olması yatay olması falan bence bunlar önemli değil videoda da gözüktüğü gibi kuş rahatça kanat açabiliyor bence yeterli bir kafes tek kuş için...

kısaca kuş rahat etsin yeter :)

zaten maşuk gününün çoğunu dışarıda geçiriyor bildiğim kadarıyla :)

teşekkürler bilgiler için
yanlışlık kafesın içeriğinde değil kafes seçiminde yuvarlak kafes yerine kare tarzı köşeli bir kafes olsa daha iyi olurdu biz sadece fikir veriyoruz

evet buğra doğru cevapların biri senden geldi kafes telleri yatay olmalı konusunu kim ele aldı çok merak ediyorum

benim kafes telleri de dikey ancak her türlü tırmanıyor :D

teşekkürler bilgiler için
yanlışlık kafesın içeriğinde değil kafes seçiminde yuvarlak kafes yerine kare tarzı köşeli bir kafes olsa daha iyi olurdu biz sadece fikir veriyoruz

umut bu fikri verebilirsin ama bu tezini doğrulayan bide açıklama eklemelisin

tabiki düşünebilirsiniz benim amacım zaten doğru olarak bilinenlerin çoğunun aslında yanlış olduğunu kanıtlamak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:49 -->-> Daha önceki mesaj 13:46 --

bana söyleyebilirmisin kafesteki yanlışlık nerede :) nasıl olmalı neye göre olmalı bunların cevabını verebilirmisin?

yuvarlak kafes kuşlarda zamanla yön bozuklugu yapar yani kuşu saldıgınızda kuş durmadan duvarlara çarparak kendini yaralaya bilir

yuvarlak kafes kuşlarda zamanla yön bozuklugu yapar yani kuşu saldıgınızda kuş durmadan duvarlara çarparak kendini yaralaya bilir

peki bu kanıya nereden vardınız bi araştırma yapmışsınızdır. bi yazı dizisi varsa bende tamamını okumak isterim

tahsin bey bu konuların doğrumu yanlışmı olduğunu kesin olarak kanıtlayamayız.bu yüzden sizin söylediklerinizinde doğru olduğunu bilemeyiz.Fakat öyle davranıyorsunuz.siz kendi kuşunuzu istediğiniz gibi besleyin ama genel bilgiler tecrübe ile doğrulanmış bilgilerdir.ukalalık yapmaya gerek yok

Kafes Seçimin Yanlış Genelde Cennet Ve Sultan Papağanı İçin Üretilmiş Olsada Bütün Türler İçin Yanlış Bir Kafes
Sebebi İse Kuş Kafeste İken Yön Bilgisini Yitirmesidir Yani Sağı Solu Arkası Neresi Bilemez Sanki Dipsiz Bir Kuyuya Düşmüş Gibi Hisseder Ve Sağa Sola Savurur Kendini Böyle Tıpkı Sizin Onu Oyun Oynuyor Sanmanız Gibi Oyun Falan Oynamıyor Hayvan Dışarı Çıkmaya Çalişiyor Ve Yönünü Arıyor ..

Ayrıca Ben Yaptım Oldu Zihniyetinde Olmamalısın Ona Bakarsan Karton Bir Kutuya Delikler Açarak Yemini Suyunu Verirsende Kuş Yaşar Ama Ne Eziyetlerde Yaşar Böylede Düşünmelisin
Mesela Örnek Verecek Olursak Maç Oynarken Krampon Giyilmeli Diyoruz Sende Ben Kundurayla Daha Güzel Oynarım Diyorsun Ama Olması Gereken Krampondır Bilmem Umarım Beni Anlayabilmişsindir Arkadaşım ..

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben muhabbetler de yatay dellı kafes kullamayı tercıh ederım oyuncu ve tırmanmayı sevdıklerı ıcın daha rahat hareket ederler dıye duşunuyorum.kanaryada dıkey tel kullanıyorum.bence nasıl hosuna gıdıyorsa oyle kullanın sonucda kuş da sen kafes de :)

tahsin bey bu konuların doğrumu yanlışmı olduğunu kesin olarak kanıtlayamayız.bu yüzden sizin söylediklerinizinde doğru olduğunu bilemeyiz.Fakat öyle davranıyorsunuz.siz kendi kuşunuzu istediğiniz gibi besleyin ama genel bilgiler tecrübe ile doğrulanmış bilgilerdir.ukalalık yapmaya gerek yok

tabikide eğer zamanın çoğunu kafeste geçirttiğiniz bir kuşunuz var ise kare ve yatay telli kafesi seçin ben kendi kuşumu geceleri sadece kafesine bırakıyorum yemini suyunu bile dışarıda yiyip içiyor bende zaten bu yüzden video yayınlayıp kanıt oluşturuyorum siz bu benim ilk kuşum mu zannediyorsunuz ki yada bu bilgilerim tamamen kulaktan dolmamı tepkinize hayran oldum bi konuda muhalefet olmazsa iktidar da olmaz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:05 -->-> Daha önceki mesaj 20:56 --

Kafes Seçimin Yanlış Genelde Cennet Ve Sultan Papağanı İçin Üretilmiş Olsada Bütün Türler İçin Yanlış Bir Kafes
Sebebi İse Kuş Kafeste İken Yön Bilgisini Yitirmesidir Yani Sağı Solu Arkası Neresi Bilemez Sanki Dipsiz Bir Kuyuya Düşmüş Gibi Hisseder Ve Sağa Sola Savurur Kendini Böyle Tıpkı Sizin Onu Oyun Oynuyor Sanmanız Gibi Oyun Falan Oynamıyor Hayvan Dışarı Çıkmaya Çalişiyor Ve Yönünü Arıyor ..

Ayrıca Ben Yaptım Oldu Zihniyetinde Olmalısın Ona Bakarsan Karton Bir Kutuya Delikler Açarak Yemini Suyunu Verirsende Kuş Yaşar Ama Ne Eziyetlerde Yaşar Böylede Düşünmelisin
Mesela Örnek Verecek Olursak Maç Oynarken Krampon Giyilmeli Diyoruz Sende Ben Kundurayla Daha Güzel Oynarım Diyorsun Ama Olması Gereken Krampondır Bilmem Umarım Beni Anlayabilmişsindir Arkadaşım ..

kafeste yön bulamaz demişsiniz şaşırttınız beni benim kafesim sabit duruyor olduğu yerde dönmüyo ki hem sadece 1 tane kapısı mevcut oyun oynuyo sanıyorsun demişsiniz ya çıkacak yer arıyo yanılıyorsunuz gayet kafesinde sakin olduğu anlar da var hem videoyu tekrar izlerseniz merdivende peşpeşe takla atarak oyun yaptığınıda görmüş olursunuz

ayrıca evet ben yapıyorum oluyo ama usulüne göre yapıyorum ki oluyo karton kutu örneği saçma geldi açıkçası madem hem kartona yerleştiricen hemde neden kuş besliyorum havalarına girecek ki maç oynarken verdiğiniz örnek güzel ama unuttuğunuz birşey var halısahada çim saha kramponu giyilmez öz eleştiriniz için teşekkür ederim umarım yanlış anlaşılmam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:11 -->-> Daha önceki mesaj 21:05 --

ben muhabbetler de yatay dellı kafes kullamayı tercıh ederım oyuncu ve tırmanmayı sevdıklerı ıcın daha rahat hareket ederler dıye duşunuyorum.kanaryada dıkey tel kullanıyorum.bence nasıl hosuna gıdıyorsa oyle kullanın sonucda kuş da sen kafes de :)

tabikide ilk önceliğimiz kanat açabilecek büyüklükte olmasıdır daha sonra kuşumuzla ne kadar uzun vakit geçirmemizle alakalı olarak yatay-dikey telli ve kare yuvarlak kafes seçimi yapmanız en doğrusudur

tahsin bey cevabın için teşekkür ederim.benim kafesimde dikey telli çifthane.çoğu yatay telli olmasını söyler.o yüzden ben bunu tartışacak pozisyonda değilim.çünkü kendimde tam olarak uygulamıyorum.benim söylemek istediğim aldığınız eleştirilere karşı cevaplarınızda ki tavır.baştan okursanız yazdıklarınızı demek istediğimi anlarsınız.sağol yinede zahmet edip video koymuşsun.

tahsin bey cevabın için teşekkür ederim.benim kafesimde dikey telli çifthane.çoğu yatay telli olmasını söyler.o yüzden ben bunu tartışacak pozisyonda değilim.çünkü kendimde tam olarak uygulamıyorum.benim söylemek istediğim aldığınız eleştirilere karşı cevaplarınızda ki tavır.baştan okursanız yazdıklarınızı demek istediğimi anlarsınız.sağol yinede zahmet edip video koymuşsun.

evet ama gelişi güzel yazılar değil benim cevaplarım. muhalefet olan arkadaşlarımızın bi geçer not almış bilginin varlığından bizi haberdar etmesi gerekmezmi. bu değilmidir formun amacı bilgi paylaşımı yapıyoruz tecrübelerimizle yardımcı olmaya çalışıyoruz yanlış bilgilendirme olmaması için uğraşıyoruz ben söylediklerimi kanıtlayabiliyorken kanıtı olmayan bilgiler doğrudur demek benim litaratürümde yok kusura bakmayın sonuçta dini bilgilendirme yapmıyoruz tamamen bilimsel gerçeklilikle alakalı ben bu güne kadar hiç görmedim yön kabiliyeti zayıflamış bir kuş hele ki bu yetisini yuvarlak kafese borçlu olanını. saygılar sevgiler yanlış anlaşılmamakta büyük çaba isteyen bi uğraş :)