Karadeniz Pet

Mavi kuşumun kahverengi tüyleri çıktı

• Konbuyu başlatan Oznurmetinn
  • Başlangıç tarihi
O

Oznurmetinn

Guest
Kaşımaktan kafası kanıyor !

Meraba kuşum bir yaşında bir süredir halsiz ve devamlı uyuyor tüy değiştiriyor sanırım ama dün sabah böyle kahverengi tüyler çıkardı bu normal midir? İlk kez mavi kuşta böyle tüyler görüyorum ve hasta gibi davranıyor
fotoğraf bu bakın:
http://s23.postimg.org/4xq2xde4b/image.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayır bir kere bile çarpmadı geldiğinden beri ve kan değil bildiğiniz tüy rengi

kana çok benziyor. uzuyorken de mi böyle kahverengiydi ? , öyleyse bile 1 günde böyle çıkarması normal değil.

kafasını bir yerlere sürüyor olabilir kaşımak için kendini, o da kanamışsa büyük ihtimal bu duruma gelebilir

Evet şimdi eve gelip tekrar baktım emin oldum ki bu kan gaga taşına ve tellere de bulaşmış kafasını sürtüyodu kaşımak için. Off peki şimdi ne yapmalıyım nasıl temizlerim kendine daha fazla zarar vermesin

Moderatör tarafında düzenlendi:
kalamar kemigin
iç kısmını yerler genelde kuşlar dış yuzeydekı kalan sert kısım cok keskın olur eger kalamar kemıgı varsa o yapmış olabılrı 2.ihtimalde kefes kapaklarının yayların telerinin uc kısmları nı kontrol et o batmışda olabılır

Kanamıyor durdu. şuan iyi durumda zaten balık kemiğinden olmuş çıkarıyorum kafesinden onun dışında sivri bişey yok kanlı yeri temizlemem mümkün mü canını yakmak istemiyorum suyu sevmiyor suya giren bi kuş da değil

Sakince tutup tüylerini ıslak pamukla temizledik tertemiz oldu oğluşum yardımcı olan herkese teşekkürler :))

Geri