Karadeniz Pet

Maviş neden böyle?

Ozgegul

Yeni Üye
Merhabalar, muhabbet kuşumun ayaklarında sanirim mantar çıktı. Ve bugun buna ek olarak gagasinin yaninda siyahliklar vardi ve ıslakti. Yem yemeye calisiyor fakat yem ya da kabukları bilmiyorum gagasına yapışıyor. Hapşurur gibi de kafasını sallamaktaydı. Su an en azından onu bırakti. Iki ayaginin uzerinde kabarik bi sekilde başını arkaya vererek uyumaya calismakta su an. Ama az once algilayamadigim hareketler yapmaktaydi. Lutfen yardımcı olur musunuz? Sabaha kadar yapabileceğim bisey var mi? Yarın da pazar veteriner bulabilecek miyim bilmiyorum. Ama çok endiseliyim. Ona bisey olmaz degil mi?

Ekli dosyalar

• 20161225_001107.jpg
    20161225_001107.jpg
    623.9 KB · Görüntüleme: 20
Öncelikle geçmiş olsun. Umarum en kısa sürede atlatır. Ayaktaki mantar için kuşunuzun ayağını kantoron yağıyla ovun. Çok faydalı bir yağ hiç bir yan etkisi yok. Ama gene de forumdaki diğer arkadaşlara sormak lazım. Gaganın yanındaki siyahlıklar tüyün ucundaysa orada yeni tüy çıkacaktır ondan diye biliyorum. Biz de yaşadık kafada gaga kenarında siyah lekeler yeni tüy çıktı.

Teşekkür ederim kantaron yaģı bulmaya çalışacağım. Internette okuduklarima gore vazelinin de iyi geldigi soyleniyor. Onu deniyorum ama git gide kötüledi gibi endiselendim. Umarım bir an önce düzelir.

Üzgünüm ama kuşun durumu çok kötü sabahı görürmü belli olmaz mantar öldürücü bi hastalık değil mantardan öncellikli sanırım soğuk almış kuş acilen sıcak bir yere alın

Hep katalitiğin yaninda kafesi. Şu an daha hareketli. Yem yedi suyundan icebildi. Sicak yer disinda yapabilecegim bisey var mi?

Anladığım kadarıyla evde herhangi bir ilaç yok antibiyotik (kuşlar için) bu saate yapabileceğiniz tek şey nane limon kaynatın soğutup suluğuna koyun kuşu ani hava değişikliğine maruz bırakmamaya çalışın inşallah iyileşir

Çok teşekkür ederim çok sagolun.
İçtiğini gördükten sonra suluğu temizleyin bir bardak suyun içerisine çeyrek diş sarımsağı ezerek ekleyin. Suda sarımsağı iyice karıştırın ve bu suyu kuşun suluğuna ekleyin. Hergün tazeleyin 1 hafta devam edin iyileşene kadar kesinlikle kuşa marul salatalık vermeyin yada antibiyotik ilaç kullanabilirsiniz ama insana bile zarar veriyor biliyorsunuz antibiyotikler doğallık herzaman iyidir

Tekrar çok tesekkur ederim. Dediklerinizi uygulayacağım. Çok sağolun umarım bir an önce toparlar

Geri