Karadeniz Pet

yeni mavişler ama gagaları neden böyle?

dentgirl

Yeni Üye
arkadaşlar mavişleri alalı birkaç saat oldu. sizce tahmini kaç aylıklar ve cinsiyetleri nedir? birde gagaları garip duruyor mantar gibi sanki vazelin işe yarar mı yoksa geç mi kalınmış?
4mJvY4.jpg

rLbodN.jpg

oQMRYm.jpg

krPyAW.jpg

7mGroY.jpg

7mGrkY.jpg

kuşlar çok genç 1-2 aylıklar . gagalarında mantar olabilir. ancak geç kalınmış gibime geliyor.

genede daha bilgili arkadaşlarımızın yorum yazıcağına eminim .

yem yemelerinde sıkıntı varmı ? yemi yuvarlaya biliyorlarmı ?

Dururm kötüleşmiş mantar olabilir mantar ilaci alın pet shoptan amaa daha bilgililerde bi baksın biraz bekleyin

yem yiyebiliyorlar rengi açık olan biraz zorlanıyor gibi sadece. peki nedeni ne olabilir acaba?

yem yiyebiliyorlar rengi açık olan biraz zorlanıyor gibi sadece. peki nedeni ne olabilir acaba?

nedeni doğdukları yuvalığın hijyeni .

yem kırmayı öğrenecekleri zamanki olan durum ( sanırım kafes tabanından yemeye çalışmış dışkılar içinde )

- nemli ortamda kalmış olabilirler .

- bayatlamış yem kullanılmış olabilir ( bazılarının içinde böcek - kurtcuk olabiliyor)

yani kısaca kötü bakım şartları diyelim

bulunduğum ilde veterinerlerin kuşlar hakkında pek bilgisi yok o yüzden veterinere götüremiyorum. peki sizce tedavi edilse iyileşirler mi?

nedeni doğdukları yuvalığın hijyeni .

yem kırmayı öğrenecekleri zamanki olan durum ( sanırım kafes tabanından yemeye çalışmış dışkılar içinde )

- nemli ortamda kalmış olabilirler .

- bayatlamış yem kullanılmış olabilir ( bazılarının içinde böcek - kurtcuk olabiliyor)

yani kısaca kötü bakım şartları diyelim

Saydıklarınız la alakalı değil.
Dişinin pasaklı oluşundan kaynaklı.Yani yavruya küçükten beri yem kusarken yüzünü gözünü çamur hale getiriyor.Gagasının üstünü kabuk bağlar gibi kaplıyor.Hergün anaç yavruları ne kadar doyuruyorsa o kadar temizlemeniz gerekirdi yavruların gagalarını.Ne siz ne de anaç yapmayınca bu işi.Gagalar gelişimin hızlı olduğu zamanda böyle yamuluyor bükülüyor.Hergün vaktiniz yoksa temizlemeye o kuşu üretmekle uğraşmayın...

35 - 45 günlük bunlar İlk resimdeki sağdaki dişi soldaki için birşey diyemiyeceğim biraz daha bekleyin henüz belli değil daha.

Saydıklarınız la alakalı değil.
Dişinin pasaklı oluşundan kaynaklı.Yani yavruya küçükten beri yem kusarken yüzünü gözünü çamur hale getiriyor.Gagasının üstünü kabuk bağlar gibi kaplıyor.Hergün anaç yavruları ne kadar doyuruyorsa o kadar temizlemeniz gerekirdi yavruların gagalarını.Ne siz ne de anaç yapmayınca bu işi.Gagalar gelişimin hızlı olduğu zamanda böyle yamuluyor bükülüyor.Hergün vaktiniz yoksa temizlemeye o kuşu üretmekle uğraşmayın...

kuşu ben daha yeni aldım ben üretmedim. şimdi elimden ne gelir ne yapmam lazım onu soruyorum zaten

Yapacak bir şey yok.Kuş öyle büyüdüğü için öyle devam eder.İçmeden yemeden geri kalmaz.

Mantar değilse sadece onları böyle kabul etmen gerekecek:) Kesin teşhis koyabilen olur mu bilemiyorum.

İç ve dış parazite bağlı mantar oluşabilir.. Dış parazit, kuşun görünen yerlerindeki mantar oluyor.. Ayak parmaklarını da kontrol edin kusun.. Troysd diye bir mantar kremi var onu kullanabilirsin.. Kuslara sekerli ve tuzlu hicbirsey verme, mantara kötü gelir bunlar.. iç parazit teşhisinde deneyimli arkadaslar yardımcı olur - dışkı teşhisi falan var..

Hala mantar diyen var ya:D Gelişim aşamasında şekil bozukluğu olan gaga bunlar.Ben önce yavruları sonra anaçları elden çıkardım.Tabi bende 40 küsür takım var biri gidince birşey hissetmiyorum.Sizin durum farklı artık top sizde ister kabullenin bakın ister iade edin.

Hala mantar diyen var ya:D Gelişim aşamasında şekil bozukluğu olan gaga bunlar.Ben önce yavruları sonra anaçları elden çıkardım.Tabi bende 40 küsür takım var biri gidince birşey hissetmiyorum.Sizin durum farklı artık top sizde ister kabullenin bakın ister iade edin.
içim rahatladı sağolun gerçi mantarda olsa tedavisi olduktan sonra problem değil.

15 yıldır kuş bakarım başıma çok şey geldi ama hiçbir zaman gözümle görmediğim başıma gelmeyen bir hastalık konusunda fikir belirtmedim.Bak aynı mevzu başıma geldi sana söylerken içim rahat.Herşey okumakla olmuyor yanında tecrübe etmekte lazım.İkisi birleşince bir şeye benziyor yoksa fikirler hep havada kalır.

15 yıldır kuş bakarım başıma çok şey geldi ama hiçbir zaman gözümle görmediğim başıma gelmeyen bir hastalık konusunda fikir belirtmedim.Bak aynı mevzu başıma geldi sana söylerken içim rahat.Herşey okumakla olmuyor yanında tecrübe etmekte lazım.İkisi birleşince bir şeye benziyor yoksa fikirler hep havada kalır.

bende sizin tecrübeden yararlanmış oldum böylece teşekkür ederim.

o kadar tecrüben yok daha : ) Gecen benim konuya da bariz dişi dedin bana anlamıyorsun dedin tecrüben nerde kaldı kuş erkek çıktı be ben yanılmam.

15 yıla sığdıramamışsın o bilgileri Bence senin daha cok yolun var .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:13 -->-> Daha önceki mesaj 20:08 --

içim rahatladı sağolun gerçi mantarda olsa tedavisi olduktan sonra problem değil.

dediğim gibi değiştirin o kuşları tedavisi yok gaga şeklini almış aynı şekil kalır şekil bozukluğu.

Son düzenleme:
Geri